Zavrieť

Porady

Daňové priznanie opatrovateľky so slovenskou živnosťou práca vo Švajčiarsku

Ahojte, prosím Vás ako ste robili danové priznanie slovenskej živnosti s ktorou robí opatrovatelku vo švajčiarsku??mam iba čiste prijmy a vydavky iba na zdravotku, všetko ostatné mali hradené...ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    crazynka71 vydavky ine nemala iba zdravotku..tu tam mozem dat teda za cely rok prosim?
    Anik ak bola ZP zaplatené v súvislosti s podnikaním tak tú zdravotku tam samozrejme dáš za celý rok
    crazynka71 a tu mam dat do riadku vydavoky zo zivnosti a tak isto do riadku preukazatelne zaplatene poistne ??
    Anik veľmi Ti nerozumiem tak napíšem v príklade - na ZP zaplatila za rok 720 € príjem mala 7.000 - 40% výdavky = 2800 +720 ZP = 3520 € tvoria výdavky spolu a samotné zaplatené poistné 720 €
    crazynka71 Prepáč ja sa asi neviem vyjadrovať vlastne z celkoveho prijmu čo mala mam uplatniť 40 %??lebo vydavky nemala ine iba tu zdravotnu poistovnu..neviem či to je tak isto aj ked robila vo švajčiarsku...
    Anik SZČO má nárok použiť paušálne výdavky za rok 2016 sú vo výške 40% --max. 420 € mesačne /neviem aký vysoký bol príjem/ nechcela som Ťa zapletať, ale aby tu niekto nenapísal že so mnou nesúhlasí/+ k výdavkom pripočítaš ešte zaplatené poistné. Ak chceš daj sumu príjmu a zaplatených odvodov a budeš to mať presne
    crazynka71 aaano prave že či to tak môžem spraviť ak dám príjmy mala za 3 mesiace vo švajci 3977,50 € to by som dala do prijmov zo zivnosti a vedla toho vydavky zo zivnosti tu smu 720,72 € za zdravotku..a to je vsetko ..a vyslo mi dan 0 €len ci to tak je spravne :/
    Anik crazynka71 a živnosť mala ako dlho? a bol to jej jediný príjem?
    crazynka71 živnosť ma od roku 2013 tak nejako..aano bol to je jediny prijem
    Anik do výdavkov môžeš dať 1591 € + zaplatené poistné na ZP.
    crazynka71 takže iba tých 40 % ako si mi písala..prepac hlupo sa asi pytam do riadku príjmov dam cely prijem 3977,50 € do riadku vydavky dam 1591 € +720,72 € hej?
    Anik áno do výdavku dáš 2311,72 €
    crazynka71 dakujem pekne tka som to vlastne robila aj min.rok ked rpacovala v rauksku,lebo myslis ze to moze byt aj ked pracovala vo svajciarsku??to je mimo Eu...nemas skusenosti priamo?
    Anik je to na SVK živnostenský list tak to je úplne jedno v ktorom štáte pracovala
    crazynka71 tak skusim to tak spravit...a uvidim co na danovom povedia..a treba aj prilohy prosim ta prikladat nejake??
    Anik pri paušálnych výdavkoch sa žiadne prílohy neprikladajú l
    crazynka71 Ďakujem pekne pomohli ste mi
      zbaliť

    Daňové priznanie opatrovateľky so slovenskou živnosťou práca vo Švajčiarsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.