Zavrieť

Porady

Vyroba kozmetiky - podnikanie

Prosim, poradi mi niekto, co vsetko musi podnikatel certifikovat a povybavovat, ked chce zacat pripravovat kremy, mydla...? Pravdepodobne musim mat prevadzku schvalenu hygienou, kazdy vyrobok dat na rozbor na zdravotny ustav... A este jedna otazka - aka je cena tychto povoleni? vopred dakujem.
kopretinka mňa "najvác" baví,keď si čítam o týchto firmách tie ich "príbehy",že prečo začali toto vyrábať...jedného dňa ma prestala baviť práca v nadnárodnej firme na vysokom poste......
lujza.j mna zas...to...ako majú recepty od starej babkya pod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    skús si prečítať tento článok http://moderna.alchymistka.eu/p/lega...kozmetiky.html

    niektoré veci ti to objasní
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    elinkanem dakujem, Daska, velmi si mi pomohla. :-) zaujalo ma napr. Ja to uz riesim a mne to vychadza za jeden produkt finalne naklady na schvalenie aj do 2000 eur. Nechapem ako potom niekto ma predavat rucne robeny produkt vobec s nejakym ziskom...
    kopretinka 2000?? to snáď nie.......ale 200môže byť
    elinkanem kopretinka, robila si certifikacie? mas v tom skusenosti?
    Dáša_ raz som niekde čítala článok ako jedna takáta ručná mysláreň popisovala, čo všetko obnášalo schvaľovanie priestorov, ako to museli upravovať. Len už to neviem rýchlo nájsť. Len si matne spomínam, že do úpravy priestorov dali okolo 5000€. Lebo kachličky, lebo extra vchody, lebo minimalne dve miestnosti, oddelené sklady....
    kopretinka nerobila som,len som to asi niekde čítala....ja tiež nechápem,ako môže mať niekto toľko výrobkov...ocertifikovaných....
    elinkanem podobne aj ja, tiez dobre platena manazerska praca, druha vysoka skola v zahranici... ale srdiecko je pri prirodnej kozmetike. :-) len tej byrokracie a vysokych nakladov som sa zlakla.
      zbaliť

    Vyroba kozmetiky - podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.