Zavrieť

Porady

Zaokruhlenie VD vo valutach

Potreboval by som radu. Ak mám bloček vo valutách napr. 10 EUR, po 37,649=376,49 Sk. Je potrebné zaokrúhliť sumu v Sk na cele Sk teda napíšem na VD 376 Sk a zaúčtujem 501/211002(pokladna EUR)=376,49 SK (10 EUR) a zvyšok do zaokruhlenia teda 548/211002=-0,49 SK (0 EUR). Alebo nechať sumu nezaokruhlenu a tak aj zaúčtovať.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kirk
    Potreboval by som radu. Ak mám bloček vo valutách napr. 10 EUR, po 37,649=376,49 Sk. Je potrebné zaokrúhliť sumu v Sk na cele Sk teda napíšem na VD 376 Sk a zaúčtujem 501/211002(pokladna EUR)=376,49 SK (10 EUR) a zvyšok do zaokruhlenia teda 548/211002=-0,49 SK (0 EUR). Alebo nechať sumu nezaokruhlenu a tak aj zaúčtovať.

    Ďakujem
    Ak to ideš vyplácať v SK, tak potom na 376.50. Ale ak cez Valutovú pokladňu, tak tam vypíšeš doklad na 10 EUr.

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Vyplacáme vo valutách. Takže napíšem 10 EUR a hodnotu v Sk nezaokruhlenú. Veď musí tam byť aj hodnota v Sk, alebo?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kirk
    Vyplacáme vo valutách. Takže napíšem 10 EUR a hodnotu v Sk nezaokruhlenú. Veď musí tam byť aj hodnota v Sk, alebo?
    Áno, ale tú dáš podľa kurzu.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Áno Kirk, súhlasím. Vo valut. pokladni uvedieš 10 EUR a zaúčtuješ to prepočtom kurzu na Skk bez zaokrúhlenia .

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    OK! Dakujem! A rovnako je to ak vystavíme my fakturu v cudzej mene napr. na 10 EUR?Tiež sa tam necha nezaokruhlena hodnota v SK? A musí sa zaúčtovať v programe aj hodnota v cudzej mene, alebo stačí zaúčtovať len v SK?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kirk
    OK! Dakujem! A rovnako je to ak vystavíme my fakturu v cudzej mene napr. na 10 EUR?Tiež sa tam necha nezaokruhlena hodnota v SK? A musí sa zaúčtovať v programe aj hodnota v cudzej mene, alebo stačí zaúčtovať len v SK?
    Je to rovnako aj u fa. Musíš účtovať aj CM aj SK.

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Ale potom si musím rozdeliť účet 311 analyticky podľa jednotlivých mien?Lebo ináč mi to počítač nezoberie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kirk
    Ale potom si musím rozdeliť účet 311 analyticky podľa jednotlivých mien?Lebo ináč mi to počítač nezoberie.
    Správne, takto si ich rozdelíš podľa CM. Na každého dodávateľa, alebo odberateľa v CM inú analytiku.

    Zaokruhlenie VD vo valutach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.