Zavrieť

Porady

Predávanie prírodného produktu na kontakt s jedlom

V prípade, že by som chcela dovážať a predávať na SVK prírodné výrobky určené na kontakt s jedlom ako riešiť certifikáciu? Viete ma odkázať na relevantné zákony? Ide o misky vyrobené z kokosu, dovezené z Azie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Na predaj takých misiek nepotrebuješ žiadnu certifikáciu. Môžeš to voľne dovážať a predávať.
    Len pre moju zaujímavosť, čím sú tie misky jedinečné, že sa nimi chceš presadiť?
    ZustaL a nebol by problém ich predávať aj do podnikov na servírovanie jedla? dakujem! jedinečné sú tým, že sa vyrábajú z kokosových orechov, je to 100% prírodný produkt, sú ekologické, vyrábané ručne a veľmi pekné
    profesional Za hygienu riadu zodpovedá podnik, ktorý na ňom dodáva jedlo. Nie dovozca. Môžeš to voľne predávať.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Na dovoz a predaj na Slovensko musia výrobky určené na styk s potravinami splňať nasledovné právne predpisy: Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady / ES/ č 135/2004 z 27. októbra 2004 o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami a o zrušení smerníc 80/50 /EHS a 89/109/EHS.
    Výnos Ministerstva pôdohospodárstva SR a Ministerstva zdravotníctva SR z 9. júna 2003 č 1799/2003-100 ktorým sa vydáva piata hlava Potravinového kódexu SR upravujúca materiály a predmety určené na styk s potravinami v znení neskorších predpisov.
    Atesty vykonáva Národné referenčné centrum (NRC) pre predmety bežného používania (PBP) a obalové materiály Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Poprade.
    http://www.ruvzpp.sk/oddelenia/nrc/index.htm
    Ak nemáš atest, nemôžeš ponúkať tieto kokosové misky na použitie v gastronómii.
    Ty, ako dovozca a predajca si zodpovedná za dodržiavanie predpisov a nariadení, ktoré sú platné v SR a nemôžeš sa tejto povinnosti zbaviť.
    ZustaL super! ďakujem veľmi pekne za odpoveď! toto som presne hľadala náhodou neviete ako sa pohybuje cena atestov? ešte raz vďaka!!

    Predávanie prírodného produktu na kontakt s jedlom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.