Zavrieť

Porady

Práca Doma bez živnosti ?

Dobrý deň mám otázku. Jedná sa o to, že mám známeho, ktorý by sa chcel venovať doma v rodinnom dome tepovaniu. Vytváral si vizitky a rozdával známym. Je fyzická osoba, zamestnaná. Nieje podnikatelom. Sú zato pokuty ? Jedná sa o nelegálnu prácu ? alebo je potrebné sa niekde hlásiť ? alebo ako to funguje ? Nikoho nebude zamestnávať, všetko bude robiť sám alebo s priateľkou. Ak sa niekto rozumie tejto problematike, budem rada
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Bude chodiť tepovanie po domácnostiach či ako si to predstavuje., Co bude tepovat?
NikolkaBO ked niekto chce doma tepovať doma nejake sedacky ci tak ..tak u nich doma..ale ked auto tak unho v garazi
buchač NikolkaBO
Jedná sa o to, že mám známeho, ktorý by sa chcel venovať doma v rodinnom dome tepovaniu.
---------------------------
NikolkaBO (Dnes 20:03) ked niekto chce doma tepovať doma nejake sedacky ci tak ..tak u nich doma..ale ked auto tak unho v garazi
==================
Hm, tak teraz ako ?
U seba doma alebo u zákazníka doma...ONO to totiž nie je jedno.
Tweety Mýliš sa. Je úplne jedno, kde to bude vykonávať, stále to bude nelegálne.
buchač Tweety (Dnes 21:24) Mýliš sa. Je úplne jedno, kde to bude vykonávať, stále to bude nelegálne.
===================
Moja poznámka nesmerovala k podnikaniu samotnému, či môže alebo nie. Toto je mne úplne jedno.
Ide proste o tok informácií....ALE keď je to ostatným jedno, tak mne je to dupľom šuma fuk.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak tepovanie bude vykonávať ako opakovanú činnosť za uplatu, pôjde o nelegálne podnikanie s pokutami v zmysle zákona o živnostenskom podnikaní

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ÁNO, jedná sa o nelegálnu činnosť, nech si otvorí živnosť.

    https://www.podnikajte.sk/start-podn...-sankcie.xhtml

    Práca Doma bez živnosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.