Zavrieť

Porady

neodpracovaný sviatok

doobrý den, prosím o radu. má zamestnávatel právo mi za sviatok ktorý padol na pracovný den strhnut z nadčasových hodin 7,5hod??

tento mesiac, napríklad sviatok 1.5.2017 a 8.5.2017 spadol na pondelok, kedže zo strany zamestnávatela nebolo nariadene inak, v práci som nebula ale mam narok na mzdu. no ak mi strhne 7,5 hod. z konta nadčasu... vlastne žiadnu mzdu nemám....



dalej ma zaujíma kedy sa praca vo sviatok uvažuje v pripade nočnej zmeny. do prace na nočnu nastupujeme v nedelu, kedy odpracujeme vlasne za pondelok, sviatok bol v pondelok. ako je v tomto prípade praca povazovaná za pracu vo sviatok??

do prace som nastupila v pondelok 19:00 do utorka 6:00hod kedže v pondelok bol štátny sviatok . a kedže si nastupom v nedelu nadrabam pondelok má zamestnávatel mi takto siahnut na nadčasové hodiny...



dakujem velmi pekne
4 komentárov     zbaliť
ivka70 mas nerovnomerne rozlozeny pracovny cas a na sviatok si nemala naplanovanu ziadnu zmenu?
pucle Nie, pravidelny pracovny cas,praca na 3zmeny 8hod prac.čas,na cez sviatok zamestnavatel nenariadil pracu cize nebola naplanovna zmena.
ivka70 a to je aka zmena od 19,00 do 6,00? pracujes len po - pia a vikendy mas volne?
pucle ano, len pondelo-piatok a vikedy nie. 19:00-6:00hod je vždy prvá nočná zmena, čiže je to 22:00-6:00hod+ 2hodiny nadčas. mám kancelárku prácu a tými 2hod, dohánam to čo sa na hale vyrobilo cez vikend
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    neodpracovaný sviatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.