Zavrieť

Porady

Nerozdelený zisk minulých rokov - nesprávny zostatok

Zdravím, prebrali sme firmu, v ktorej okrem iného nesedí účet 428 - Nerozdelený zisk minulých rokov (mám menšiu sumu, mala by byť vyššia) Rozdiel mám presne zisk z roku 2014, ktorý v roku 2015 nebol rozdelený a teda nebol ani preúčtovaný zápisom 431/428 ani iným zápisom. Vedel by mi niekto, prosím, poradiť, ako to dať do poriadku? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
Dáša_ a na akom účte to máš? Na účte 431?
Krisstina nie, účet 431 je nulový ... len zostatok na účte 428 mi nesedí. Napr. na účte 428 - Nerozdelený zisk minulých rokov by mal mať zostatok 10 000,- ale je 7 000,- ....
Dáša_ a nebol zvyšok vyplatený spoločníkom? Alebo započítaný s nejakým záväzkom spoločníka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Píšete, že ste firmu prevzali. Tá nesprávnosť je domnieka alebo skutočnosť? Nesprávnosť by sa odrazila v nesúhlasnosti začiatočných stavov.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Krisstina je to skutočnosť, keď sme zrátali zisky z predošlých rokov nesedelo to s účtom 428 a rozdiel som mala presne zisk z roku 2014 ... takže aj v začiatočných stavoch to je chybne, lebo to nebolo vtedy preúčtované 431/428 si myslím ...
    Dáša_ a nie je to tak, že to bolo rovno vyplatené? lebo v podvojnom ked niečo chýba na jednom účte, malo by to zvyšovať na účte inom
    Jana Acsová Keby to nebolo preúčtované, stále by to niekde viselo.
    Krisstina vyplatenie prezistím u konateľa... tu je ťažko vychádzať z počiatočných stavov, pretože predošlá účtovná kancelária v tom narobila riadny bordel ...
    vďaka za rady
    Jarka Ja by som skúsila spätne vyhľadať, pozrieť každý rok ako schválilo VZ rozdelenie zisku a porovnala ako to bolo učtované.
      zbaliť

    Nerozdelený zisk minulých rokov - nesprávny zostatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.