Zavrieť

Porady

Mozem rozdelit denny prispevok na viacero listkov?

Som zamestnavatel a chcel by som svojim zamestnancom prispievat 4.50 eur vo forme gastrolistkov na jeden den, avsak nie jeden kus, ale 3 kusy po 1.50 eur.
Je toto v sulade so zakonom? moja uctovnicka mi povedala ze nie je, musi to byt prave jeden listok, avsak toto tvrdenie mi nevedela podlozit nijakym platnym zakonom a odmietla tieto uz zakupene listky zaevidovat do uctovnictva.

dakujem za vsetky odpovede a nazory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, je to aj takto možné. Účtovníčka sa v tomto mýli. Len pozor na daňovo uznané náklady. Max. to môže byť 55% z hodnoty 4,50 €.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    richardvv Dakujem. a viete mi to prosim aj podlozit zakonom, resp. nieco cim by som ju presvedcil. Mam uz nakupene velke mnozstvo listkov a potrebujem to zauctovat co najskor. dakujem
    Tweety ZP §152.
    Jana_clenka Spoločnosť LE CHEQUE DEJEUNER v minulosti aj doporučovala zamestnávateľom obdobný postup na využitie str.lístkov s nižšou hodnotou po zvýšení minimálnej sumy str.lístka. Viď link: https://www.up-slovensko.sk/novinky/...nalnej-hodnoty
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Toto som kedysi v robote pozadoval aj ja, ale neuspel...
    Z listkov sa nevydava, ale raz som spravil kombinovany nakup, pri pokladni drzal v ruke listky a mince, ale spocital som ze to nevychadza, tak som vytiahol kartu a pokladnicka vravi "dajte tie listky".
    Ja: ale to nevychadza, mam aj pivo
    Ona: nevadi
    Ja: jeden je malo a dva vela
    Ona: dajte dva, vsak vam vydam
    Tak ako je to s tym zakazom? Ked je vola, je aj cesta.

    Mozem rozdelit denny prispevok na viacero listkov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.