Zavrieť

Porady

Nový zákon o štátnej službe a iné zmluvy

Dobrý deň,

od 1.6.2017 je v platnosti Zákon č. 55/2017 Z. z., Zákon o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Rád by som sa informoval ohľadom situácie, kedy má jeden človek dohodu o vykonaní práce, prípadne dohodu o pracovnej činnosti so štátnou inštitúciou a pracuje/spolupracuje aj mimo týchto inštitúcií. Je možné, aby uzatváral zmluvy o dielo (s firmou, či inou organizáciou)? Prípadne, ktoré typy zmlúv sú v tomto prípade v poriadku?

Podľa § 112 som sa snažil identifikovať, avšak vôbec si nie som istý.

Ďakujem za pomoc.

S pozdravom,
Tomáš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    ako štátny zamestnanec sa riadiš zákonom, podnikať nesmieš /podnikanie je sústavná činnosť vykonávaná samostatne, vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku/ ,
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JohnMay Ďakujem za odpoveď, čo píšete viem. Avšak, čo sa snažím zistiť je:
    1. či som štátny zamestnanec, ak mám so štátnou inštitúciou iba dohodu
    2. aký iné formy spolupráce môžem nadväzovať (cez dohody, zmluvy o dielo, úväzky) popri dohode v štátnej inštitúcii

    Ďakujem.
    viktorviktor Štátnym zamestnancom je fyzická osoba, ktorá v štátnozamestnaneckom pomere vykonáva štátnu službu v služobnom úrade a v príslušnom odbore štátnej služby,
    čo je štátnozamestnanecký pome, pozri napr. tu http://www.epi.sk/odborny-clanok/sta...ecky-pomer.htm /potreba prihlásiť sa/
    JohnMay opäť ďakujem, ale z tejto oficiálnej formulácie aj tak neviem a pýtam sa: som v štátnozamestnaneckom pomere, ak mám so štátnou inštitúciou iba dohodu? Ďakujem
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Na dohode mas urcite napisane podla akeho zakona je uzatvorena - podla Zakonnika prace .... nie si statny zamestnanec, nevztahuje sa na teba zakon o statnej sluzbe.

    Nový zákon o štátnej službe a iné zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.