Zavrieť

Porady

Aky je rozdiel medzi debetnymi kartami Visa a MasterCard ?

Ahojte, chcem sa vas spytat, aky je rozdiel medzi tymto dvoma kartami? Vzdy som doteraz k uctu dostala debetku VISA. Idem otvorit novy ucet v banke, ale k uctu maju len MasterCard. Je v tom v dnesnej dobe este nejaky rozdiel? Dakujem pekne za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BENZ30 je offline (nepripojený) BENZ30

    BENZ30
    Ja som mal vzdy VISU a len problemy v zahranici, kde mi ju neakceptovali. Odkedy som presiel na mastercard tak som sa nikde nestretol s problemami. Aj v Nemecku a aj v Dubaji dokonca dostavam extra zlavy za platbu mastercard.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Rozdiel je v logu, "na funkci to nema vlyv".
    Neexistuje taky obchodnik ani bankomat, ktory jednu spolocnost akceptuje a druhu odmieta. To sa stava pri Diners, Amex a pod.
    Ak do zahranicia na dovolenku, odporucam dve karty Visu aj MC pre pripad vypadku jednej siete.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko v niektorych NL obchodoch,vlakovych automatoch, muzeach, ZOO pomocou MC nezaplatis a Visou zaplatis. V niektorych akceptuju len maestro. Podobnu skusenost mam z BE a Francuzska. V Nemecku zase na mnohych miestach akceptuju len EC
    Takze Tvoje tvrdenie sa je vskutku odvazne.
    ivka70 Aj Rakusania sa Visa kartam dost casto vyhybaju, neda sa nimi vsade platit, najma v mensich mestach a obchodoch. Vraj su poplatky obchodnikov za platby Visa ovela vyssie ako ine karty, tak to radsej vylucuju
    vicktor NL - nie je rozdiel kontakt/bezkontakt? To je aj na parkovisku letisko Vieden.
    D - mas pravdu o EC, ale z otazky nevedno o ktoru krajinu sa jedna, tipoval som na domace pouzitie. Ale aj tak v D budu MC a Visa na tom narovnako.
    A - mas pravdu o Maestro, ale ta sa pomaly z ponuky nasich bank vytraca. Mne ju banka po expiracii (5 rokov?) uz neobnovila. Ocko si vybralo banku ktora neponuka nic ine nez MC a pyta sa na rozdiel od Visy.
    EU stanovila max poplatky za pouzitie karty, tak snad uz ten rozdiel za Maestro a ine uz nebude taky velky aj v Rakusku.
    ockoneocko Ano, prave som dostala mailom info, ze novym klientom ponukaju uz len MasterCard (pozn. MasterCard a Maestro je to iste??)
    vicktor Odlisne, ved to vyplyva z nasej polemiky vyssie, ale na funkci to nema vlyv. Akurat logom sa lisia.
    Najdi rozne typy debetiek na strankach bank a porovnaj funkcie - to bude taka zabavka ako "najdi rozdiely na dvoch obrazkoch".
    Ale mohla si napisat ci ju chces pre Slovensko ci kam.
    ockoneocko Vsak preto sa pytam, ked som sa pytala povodne na MC vs. Visa...nie na dalsie ako je napr. Maestro.
    A jasne, nepytala som sa na funkcnost karty :-) , ale ci by mi mohla byt niekde platba MC odmietnuta. Mala som na mysli domace pouzitie, zahranicie zriedkavo. Ale kedze som mala vzdy Visu, tak ani doma ani v zahranici som nikdy nemala problem. Preto som myslela, ci nebude nejaky problem s MC, kedze bezne banky vydavaju skor Visy.
    vicktor Nejedna sa nahodou o mBanku?
    Ta kedysi tvrdosijne odmietala MC a presadzovala iba Visu az jedneho dna otocila, s Visou skoncovala a teraz ponuka vylucne MC.
    Na Slovensku uplne jedno.
    ockoneocko Ano :-D
    misoft http://www.mastercard.sk/osobne-karty/maestro.html - Elektronická platobná karta Maestro® je základnou kartou spoločnosti MasterCard. Je použiteľná na platby vo všetkých obchodoch, označených logom Maestro a vybavených elektronickým platobným terminálom, a na výber hotovosti v bankomatoch.
    http://www.mastercard.sk/osobne-kart...-standard.html - Embosovaná platobná karta (s vystupujúcim reliéfom) použiteľná na platby vo všetkých obchodoch označených logom MasterCard (vr. obchodov vybavených tzv. imprinterom) a na výber hotovosti v bankomatoch.

    https://www.nerdwallet.com/blog/cred...rd-difference/
    http://finance.idnes.cz/visa-versus-..._fi_osobni_fib
    - rozdiel je vo vydávateľovi karty
    ockoneocko Akoze chapem, ze VISA a MC su rozdielne "firmy", značky, vydavatelia...ale upresnila som, ze vačšinou sa v obehu stretávame s VISA značkou debetnej platobnej karty. Posledny odkaz je z pred 11rokov, v otázke sa pytam dnes, v dnesnej dobre, ci je to nejaký podstatný rozdiel : pri platbách u obchodníka, výberoch, online platbách...
    PS: na Maestro som sa v otazke nepýtala vobec.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    VISA je drahsia, teda ma drahsie poplatky, ktore citia najma obchodnici.
    Preto je napr. v Rakusku kopec obchodv, ktore VISA neprijimaju (nemaju s nimi zmluvy).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Pred rokom ci 2 v Lidli Hainburg nebrali ani MC ani Visu. Pred mesiacom uz ano. Platila manzelka a myslim ze Visou.
    ivka70 Lidl pred x rokmi ani na SK nebral ziadne karty a stravne listky tiez dlho nie
    vicktor To nepamatam, takuto skusenost som mal s Kauflandom, tomu som sa vtedy vyhybal, asi by som si pamatal aj Lidl.
      zbaliť

    Šípková je offline (nepripojený) Šípková

    Šípková
    Pridám aj ja skúsenosť. Mám Maestro. Objednávala som cez internet tovar z Ameriky a nedalo sa ňou platiť. Musela som použiť VISU.
    ivka70 to zasa zavisi aj od toho, ake mas na tej karte nastavene funkcie na pouzivanie
    vicktor Nemam osobnu skusenost, ale cital som (inde v bankovej diskusii) ze v USA o nasej debetke musis tvrdit ze je to kreditka.
    Ale verim ze tam moze byt rozdiel v akceptovani Maestro vs. Visa/MC.

    Lop13 je offline (nepripojený) Lop13

    Lop13
    Jeden pre mna zasadny rozdiel je. Pri Visa ked zapaltite a je jedno ci bezkontaktne alebo cipom, platbu vidite hned na ucte a sumu mate odratanu. Pri Mastercard to nieje vidno hned. Az po dakom case a casto az na druhy den. MC neznasam, absolutne neprehladne. Hlavne ked poplatite dake veci kartou a potom ani neviete kolko mate a ucte. S bankami co maju alebo presli na MC som skoncil.
    ockoneocko Tak s tymto nesuhlasim.
    Nakolko mam tu MC teda uz od leta, hned po zaplateni sa prihlasim do IB a platba je tam odcitana ihned.
    vicktor Nesuhlasim. Obe kartove spolocnosti to robia tak ze suma sa zablokuje a zuctuje za (prevazne) 2 dni.
    Mas obe karty k tomu istemu uctu? Asi nie.
    Tiez je otazne ci obchodnik ma terminal od tej istej banky ako ty kartu.

    Aky je rozdiel medzi debetnymi kartami Visa a MasterCard ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.