Zavrieť

Porady

Odpisovanie majetku pri splynuti firiem.

Ahoj poradaci. Pri splynuti firiem nasa firma kupila inu a bude vystupovat pod jednou hlavickou, musim ocenit majetok, prepokladam realnou cenou alebo kvalifikovanym odhadom. Ale ako ho odpisovat, Ako novonadobudnuty z realnej ceny? Alebo mozem pokracovat v odpisovani, ale z realnej ceny, Toto mi nie je jasne. Vdaka za radu.
Naposledy upravil Laurinkai : 20.06.17 at 12:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Pri splynutí len pokračuješ v odpisovaní podľa pôvodného.odpisového llánu. Precenenie sa nevykonáva.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Laurinkai No ale ked to spojenie prebehne formou kupy, teda kupime tu firmu, tak asi nie. Nemusi v takomto pripade byt majetok oceneny realnou cenou?
    profesional Ak ju kúpite.tak, že ostane ako dcérska, tak sa nič nemení ani v prvej, ani v druhej firme, čo sa týka odpisov. Nič sa neodpisuje, nič sa nepreceňuje.

    Ak dochádza k splynutiu, tak platí to, čo som už napísal.
    Laurinkai Dakujem. Zatial dalsie podrobnosti neviem, ale toto mi urcite pomoze.
    Laurinkai Kde by som sa o tom viac docitala?
      zbaliť

    Odpisovanie majetku pri splynuti firiem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.