Zavrieť

Porady

Kde sa dajú kúpiť licencie na predaj hier a koľko stoja?

Dobrý deň,
rozbiehame eshop s hrami a chceme sa opýtať, koľko stoja licencie na predaj digitálnych hier. Budeme podnikať ako fyzická osoba, čiže podnik jeden osoby. Dúfam, že mi odpoviete
3 komentárov     zbaliť
misoft Licenčný poplatok pre hru je už v jej cene. Ty potrebuješ licenciu na distribúciu hry. A pokiaľ sú dodávané z nejakého centrálneho skladu - tak cez ten sklad (od dodávateľa) zahájiť vybavovanie distribučnej licencie. A buď vybavia multilicenciu (teda podobnú, akú používajú), alebo ťa odkážu na originálnych distribútorov hier (Steam, Origin, Uplay. CDProject, alebo aj tu: http://www.alliance-games.com/Home/11/1/79/1156 ).
limix Ďakujem za odpoveď, ale obchod, od ktorého budem mať hry, teda dodávateľ, mi napísal, že licenciu si budem musieť kúpiť. No druhý dodávateľ mi ohľadom licencie nenapísal nič. Tak teda ako, budem ju mať od dodávateľa alebo si ju budem musieť sám kúpiť? Keď tak koľko to stojí?
misoft Ale veď to je logické, že licenciu si MUSÍŠ kúpiť. A podľa vyjadrenia - asi budeš musieť kontaktovať priamo originálneho distribútora.... Nuž - prajem veľa šťastia vo vybavovaní, pretože Steam, Origin, Uplay, Battle.net, Sega a ďalší len tak licencie nerozdávajú....
A vieš, koľko ich vlastne je? Desiatky... a licencia nie je za 1€, tam lietajú sumy v desiatkach a stovkách €.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kde sa dajú kúpiť licencie na predaj hier a koľko stoja?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.