Zavrieť

Porady

uloženie výročnej správy

Máme povinnosť auditu a preto nám vzniká povinnosť vytvoriť aj Výročnú správu.
Každý rok som ju podávala na príslušné miesto. Tento rok nám auditorka spravila overenie účtovnej závierky a výročnej správy v jednom a súčasťou overenia je aj výročná správa.
Predtým som odovzdávala zvlášť overenie auditora a zvlášť výročnú správu.
Teraz som odovzdala overenie auditorom (obsahuje aj výročnú správu) a neviem, či je potrebné odovzdať samostatne aj výročnú správu.
Vie mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    lenka_bodorova
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...rejnovaniu.pdf

    Pri ukladaní výročnej správy, správy audítora, ročnej finančnej správy emitenta, konsolidovanej účtovnej závierky, výkazu vybraných údajov z konsolidovanej účtovnej závierky si zvolí:
     Všeobecné podanie k ÚZ - Podnikateľské subjekty účtujúce v sústave podvojného účtovníctva (VP-PODv15)
    Pre každý typ dokumentu je potrebné vykonať samostatné podanie cez nový formulár všeobecného podania. Priložiť súbor/y rôznych typov dokumentov naraz nie je vhodné, ovplyvní to následné zobrazenie v registri (napr. pri zvolenom type dokumentu výročná správa sú všetky priložené súbory považované za výročnú správu).
    Myslím si, že samostatne aj výročnú správu.

    uloženie výročnej správy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.