Zavrieť

Porady

Môže zamestnanec v lete žiť v zahraničí a pracovať zdomu?

Mám zamestnanca ktorého pracovná činnosť je natoľko flexibilná že ju dokáže plniť z domu. V lete sa chystá na cesty s tým, že by som bol rád ak by stále mohol pracovať - je možná telepráca aj keď sa momentále nachádza v inej krajine ? Prípadne ho vyslať na zahraničnú cestu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ty očakávaš - potrebuješ odpoveď podľa ZP. Ja ti odpoviem len tak ľudsky, všetko sa dá, keď sa chce, je to vec dohody vás dvoch - on dá prácu a ty plácu. Potešil si ma, že patríš k tým lepším zamestnávateľom a si ochotný mu výjsť v ústrety.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Samozrejme. Sú tisíce takých zamestnancov. Väčšinou sa označujú ako "digitalni nomadi" . Jednoducho majú dohodnutý "home office" a pracujú akože z domu. Zamestnávateľ ich neposiela na žiadnu pracovnú cestu.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 52

    Domácka práca a telepráca


    (1) Pracovný pomer zamestnanca, ktorý vykonáva prácu pre zamestnávateľa podľa podmienok dohodnutých v pracovnej zmluve doma alebo na inom dohodnutom mieste (ďalej len „domácka práca") alebo vykonáva prácu pre zamestnávateľa podľa podmienok dohodnutých v pracovnej zmluve doma alebo na inom dohodnutom mieste s použitím informačných technológií (ďalej len „telepráca") v pracovnom čase, ktorý si sám rozvrhuje, sa spravuje týmto zákonom s týmito odchýlkami: ...

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    môže, všetko záleží od zamestnávateľa a od dohody medzi nimi

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak robi telepracu, dokaze si zabezpecit rychle a bezpecne pripojenie, teba vladtne ani nemusi zaujimat, odkial pripojeny je.
    Ani to, ci je v SR alebo za hranicami.
    Takze ak sa dohodnete na flexibilite, moze aj kazdy den pracovat z inej krajiny.

    Môže zamestnanec v lete žiť v zahraničí a pracovať zdomu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.