Zavrieť

Porady

Ako môžem ukončiť dohodu o pracovnej činnosti s človekom po porážke?

Môžem neiakym spôsobom ukončiť dohodu o pracovnej činnosti s dôchodcom, ktorý dostal porážku a je jasné, že do práce sa už nevráti. Je PN, ale mám problémy s lístkami na peniaze , jeho rodina mi ich nenosí, tak by som s ním chcela rozviazať pracovný pomer. Ako to môžem urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    § 228 a ods. 3 Zákonníka práce: (3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu najviac na 12 mesiacov. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak máš spôsob ukončenia uvedený priamo v dohode - tak môžeš použiť. Ak nie - tak podľa ZP . (napr výpoveď) . Ale počas DPN - v tomto prípade počkať, kým uplynie doba, na ktorej ste sa dohodli. Nič ťa to nestojí.
    Ak ti príbuzní nenosia "papiere na peniaze" - tak si len pre svoju spokojnosť over (zavolaj), či DPN trvá (určite majú starostí dosť) ... mali by sa postarať o doručenie do SP - a to zrejme robia? prípadne ich na to upozorni, ak tak nerobia.
    Naposledy upravil Katy a R : 06.07.17 at 07:50
    kika323 Ja som rodinu na to upozornila, ale aj tak mi papiere na peniaze nenosia. Nemám problém počkať, kým uplynie doba, len chcem vedieť, či môžu nás ako firmu za to nejako pokutovať, keď to nieje doložené. Ďakujem
    Katy a R Ale ty máš začiatok DPN ... takže stále trvá (kým nedonesie ukončenie). Oni majú povinnosť odovzdať prechodku do SP. (ak chcú peniaze)

    Ako môžem ukončiť dohodu o pracovnej činnosti s človekom po porážke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.