Zavrieť

Porady

szčo a pn

prosím vás, nahlasuje szčo PN-ku do zdravotnej poistovne? a odvody asi platí aj počas PN?
veronikasad Je povinné poistený v SP a teda vzniká mu nárok na výplatu nemocenského?
veronikasad Ide o dlhodobú PN?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak je poistený v SP, tak mu vzniká nárok na vyplácanie nemocenského. Do ZP nahlasovať netreba (ja ale pre istotu zasielam).

    Počas PN sa odvody do SP ani ZP neplatia. V ZP však v ročnom zúčtovaní môže vzniknúť rozdiel.

    http://www.vszp.sk/files/tlaciva/201...yplnitelne.pdf
    Naposledy upravil kn-alka : 07.07.17 at 12:50
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica áno je povinne poistený aj v SP, aj ZP, a čo sa zasiela do ZP ak je szčo PN, u zamestnanca viem. ďakuje,
    veronikasad Do ZP potvrdenie o výplate nemocenského zo SP. SP to posiela sama, ale so značným oneskorením, aby nevznikol problém u lekára, že je neplatič ZP.
    Katy a R jarka - ja by som ešte upresnila - že iba preddavky na poistné do ZP sa počas DPN neplatia (nie poistné/odvody). často sa ľudia rozčuľujú potom, ak z tohto dôvodu vznikne nedoplatok .
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nič netreba nahlasovať - nahlási to SP - ale s opozdením.
    Ak chceš dokladovať - tak si treba vypýtať v SP potvrdenie o poberaní dávky (začiatok aj koniec) - alebo aspoň počkať na rozhodnutie zo SP (začiatok) - a to doložiť .
    môžeš vybaviť cez elektronickú pobočku. A tam si vieš aj pozrieť predpis preddavkov na konkrétny mesiac
    yvica ok ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.