Zavrieť

Porady

Predaj firmy - pracovné zmluvy

Dobrý deň, ako by ste vyriešili nasledovnú situáciu: majiteľ (konateľ, spoločník) chce predať firmu, nový majiteľ nepotrebuje zamestnancov. Aké povinnosti majú majitelia? Ako ukončiť pracovný pomer so zamestnancami, čo so zamestnankyňou ktorá je práceneschopná a je vypísaná? 1. majiteľ musí/môže skončiť pracovný pomer so zamestnancami aj so zamestnankyňou na péenke? Prosím kto má skúsenosti s takou situáciou?
Naposledy upravil Difi : 24.07.17 at 12:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vyberám zo ZP.
    § 63
    Výpoveď daná zamestnávateľom

    (1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
    a) sa zamestnávateľ alebo jeho časť
    1. zrušuje alebo
    2. premiestňuje a zamestnanec nesúhlasí so zmenou dohodnutého miesta výkonu práce,


    Výpoveďou jev tomto prípade možné skončiť aj počas DPN.
    Zamestnancov vzniká zákonný nárok na odstupné.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Difi Ďakujem, a zamestnankyňa naďalej bude mať nárok na nemoc. dávky od SP?
    Tweety Bude.
    Difi Dobrý deň, ďalšie otázky k téme:
    Celý proces (predaj firmy) ešte prebieha, dátum predaja je neznámy. Zamestnankyňa je a bude aj naďalej na PN. Ak bude známy dátum predaja 1.majiteľ môže dať zamestnankyne tým istým dátumom výpoveď podľa §63/1/a) – ak sa len majiteľ (konateľ, spoločník) mení, ale spoločnosť sa nezrušuje? (lebo 2. majiteľ nepotrebuje zamestnancov)
    Kedy treba ju odhlásiť zo SP a ZP? – keď bude známy posledný deň PN – alebo keď bude známy dátum predaja?
    Keďže zamestnankyne vzniká nárok na odstupné podľa § 76 ZP, zamestnávateľ po ukončenia PN vyplatí podľa dĺžky zamestnania, a keď bola dohodou, tak odstupné bude väčší ? Ďakujem a pekný deň.
    Difi Ďalšie nejasnosti:
    Keď sa uskutoční naraz predaj firmy a výpoveď zamestnankyne, tak zamestnankyňa musí sa prihlásiť do ZP ako poistenec štátu? V SP bude evidovaná ako DPN, aké povinnosti má/bude mať ešte zamestnankyňa?
    Dav Kým bude PN, je poistenec štátu
    Difi Ďakujem. Prosím Vás poraďte ako mám vyriešiť hore uvedenú situáciu. Na vlastné otázky som aj odpovedala, snažila som sa nájsť riešenie, len označte či myslím dobre, alebo nie. Ďakujem.
    Difi Ďakujem Vám za vašu pomoc a pripomienky.
    Prosím, pomôžte mi vyriešiť situáciu.
      zbaliť

    Predaj firmy - pracovné zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.