Zavrieť

Porady

Výber z bankomatu v zahraničí

Prosím vás o radu.
Vybrali sme v zahraničí(v Čechách) z bankomatu peniaze, 10 000 českých korún.Nemáme žiadny doklad o tom. Prišiel nám výpis z účtu, na ktorom je uvedené: výber z bankomatu v zahraničí a suma nejak myslim 13 245,60 (napriklad). Ako to mam zaúčtovať? Prosím poraďte mi. Mám to dať priamo do slovenskej pokladne, celú tu sumu, alebo vytvoriť zahraničnú pokladnu... neviem... prosím o radu. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaT je offline (nepripojený) DanielaT

    DanielaT
    ak budete nahradu vydavkov poskytovat v SKK, tak by som aj ten vyber dala rovno do SK pokladne a prilozila listok z bankomatu. Ak vsak budete hradit v CZK, tak by som to dala cez valutovu pokladnu.

    KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

    KatkaBS
    No v tych čechách sme nič nekúpili,takže sme nič neminuli. a lístok z bankomatu práveže nemáme. Tak neviem ako teda s tým. Dakujem

    KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

    KatkaBS
    Ano, peniaze v podstate mame. No a valutovu pokladnu zatial nie, este sme nemali taky pripad,toto je po prvy krat,preto neviem co s tym. Ked ani nemam doklad o tom,ze v tych cechach to vybrali. len vypis z uctu zo slovenska...

    DanielaT je offline (nepripojený) DanielaT

    DanielaT
    kedze niekde tych 10tis. CZK vykazat musis, zaviedla by som valutovu pokladnu. ten kto ich vybral, by ti ich teraz mal vratit a ty urobit prijem do pokladne. tot moj nazor

    KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

    KatkaBS
    Dakujem. Tak to urobim tak. Ak ma este niekto taku skusenost a znalost, nech pomoze. Dakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tie peniaze sa vyberali zrejme počas služobnej cesty. Keď budeš robiť vyúčtovanie služobnej cesty tak to zúčtuj do valutovej pokladne.

    Výber v ČR 335/221

    Vyúčtovanie SC 512/211AE pokladňa v SKK
    211AE/335 odovzdanie tých 10.000 CZK

    KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

    KatkaBS
    No tie korunky sa vybrali preto, lebo konatel isiel do Ciech s rodinkou a akosi sa im nieco zapacilo,tak vybrali z uctu firmy. Takze do firmy sa nic nekupilo, peniaze ostali neminute. Takze ziadna sluzobna cesta. Co teda v takomto pripade. Dat len proste vyber z úctu a vklad do valutovej pokladne? Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KatkaBS
    No tie korunky sa vybrali preto, lebo konatel isiel do Ciech s rodinkou a akosi sa im nieco zapacilo,tak vybrali z uctu firmy. Takze do firmy sa nic nekupilo, peniaze ostali neminute. Takze ziadna sluzobna cesta. Co teda v takomto pripade. Dat len proste vyber z úctu a vklad do valutovej pokladne? Dakujem
    Áno, presne tak.

    Výber z bankomatu v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.