Zavrieť

Porady

Zamestnanec v slovenskej firme pracujúci v Nemecku

som zamestnanec v slovenskej firme, ale pracujem v nemecku za slovenského zamestnávateľa - mám PDA1 , odvodovu povinnosť mám tu na slovensku - má zamestnávateľ povinnosť za mňa platiť aj v nemecku odvody ?
8 komentárov     zbaliť
Mila123 nie nemá, nemôžeš mať súčasné 2 poistenia (t.j. jedno na SK a druhé v DE), ale daň (preddavok na daň) by mal platiť na území štátu kde sa pracuje....
hana51 Ďakujem veľmi pekne- takže potom ,ak tomu správne rozumiem tak, ak platím tu odvody - nemám ich platiť v Nemecku - iba daň tam mam platiť....
Mila123 správne
hana51 a ešte by som poprosila- ten zamestnávateľ slovenský za neho má povinnosť tam platiť odvody ? - lebo ich platí tiež na Slovensku.....
A daň zamestnanec platí v Nemecku -tak potom tu na Slovensku už neplatí daň zo mzdy ,ale ju dáva do Nemecka ? - vopred ďakujem
Mila123 ak máš doklad zo SK SP kompletné sociálne i zdravotné poistenie sa platí na SK
a k tej dani, prečo by mal zdaňovať 2 x ? máš tak zdaňované na výplatnej páske? o tom pochybujem.....
hana51 nie nemám ešte pásku, len teraz som sa dozvedela, že ešte mu zamestnávateľ chce zraziť aj odvody do Nemecka- tak sa preto pýtam, že či to zamestnávateľ za neho má nejaké odvody platiť do Nemecka , ako zamestnávateľ - a chce to zraziť zamestnancovi -aby to nemusel zo svojho platiť. Ďakujem pekne
Mila123 a na čo by ti bolo vystavený doklad PDA1? veď ten oprávňuje ťa pracovať v DE bez toho aby si pracovala v DE nelegálne
hana51 ano ´dakujem, veľmi ste mi pomohli....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zamestnanec v slovenskej firme pracujúci v Nemecku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.