Zavrieť

Porady

Chybný dátum

Zdravím všetkých "poraďákov",
nedopatrením som v liste, ktorým oznamujeme zamestnancovi, že s ním končíme PP v skúšobnej dobe, uviedol nesprávny dátum: namiesto V ......, dňa 19.07. sa mi podarilo napísať 19.06. Predstavuje táto chyba pre mňa nejaký problém? V liste je uvedené, že PP končí tretím dňom od doručenia listu.
Chybu som zistil až po odoslaní.Ďakujem za všetky vaše názory.
Hubka
Naposledy upravil Hubka : 21.07.06 at 14:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Hubka
    Zdravím všetkých "poraďákov",
    nedopatrením som v liste, ktorým oznamujeme zamestnancovi, že s ním končíme PP v skúšobnej dobe, uviedol nesprávny dátum: namiesto V ......, dňa 19.07. sa mi podarilo napísať 19.06. Predstavuje táto chyba pre mňa nejaký problém? V liste je uvedené, že PP končí tretím dňom od doručenia listu.
    Chybu som zistil až po odoslaní.Ďakujem za všetky vaše názory.
    Hubka
    V skúšobnej dobe možno pracovný pomer skončiť najneskôr v posledný deň jej trvania.
    Podľa mňa je skončenie PP dané pevným dátumom a preto sa mi zdá chyba vo formulácii že PP končí tretím dňom od doručenia listu.

    V tom, že list bol datovaný mesiac skôr nevidím problém, veď mohol byť vtedy aj skutočne napísaný.
    Podľa § 72 Zákonníka práce
    Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť, teda doručené mu to mohlo byť aj o mesiac skôr. Ale v liste by mal byť pevný termín skončenia PP.

    Hubka je offline (nepripojený) Hubka

    Hubka
    Evanka,presné znenie výpovede v skúšobnej lehote, aj s " pp končí tretím dňom od doručenia" som prevzal z odbornej príručky istého vydavateľstva. Myslíte, že by odporúčali nesprávne formulované dokumenty?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Hubka
    Evanka,presné znenie výpovede v skúšobnej lehote, aj s " pp končí tretím dňom od doručenia" som prevzal z odbornej príručky istého vydavateľstva. Myslíte, že by odporúčali nesprávne formulované dokumenty?
    Môže sa stať, že tá odborná literatúra sa pomýli. A čo keĎ to prevezme s dátumom, ktorý je už po skončení skúsobnej doby. Napr. skušobná doba je do 31.07.2006. Výpoveď bola zaslaná 19.07.2006. Na pošte je úložná doba aj 18 dní. Zamestnanec prevezme zásielku 02.08.2006.

    A už máš problém, nakoľko je po skúšobnej dobe. A vtedy už platia iné pravidlá na ukončenie pracovného pomeru. Napr. výpovedná lehota (2 mesice), odstupné vo výške 2mesačnej priemernej mzdy.

    Tiež by som do takejto výpovede uvádzal pevný dátum.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.