Zavrieť

Porady

Akým prípravkom odstrániť zelené húsenice z listov muškátov?

Mám krásne klasické muškáty a na listoch od húseníc poškodené - vyžraté. Aký prípravok by bol účinný, vie niekto poradiť? Ďakujem.
5 komentárov     zbaliť
lujza.j Toto aj mna zaujima.....okrem listov,zeru-vyzieraju puky kvetov...tie su sama diera...minuly rom som mala....
branislavp moje muškáty majú veľa naviazaných pukov, ale sa rozvíjajú pomalšie, je ich veľa. Muškáty prihnojujem, polievam podľa potreby a sú zasadené v novej hline na muškáty. . Tak neviem odkiaľ sa nabrali tie húsenice.
lujza.j včera som to riešila kvetinarstve...bola som si kupiť hnojivo.....priletí "to" vzduchom....ak ich budem mať opäť....kupim postrek....kupujem hnojivo rozkvet...a oni majú aj postreky...
branislavp pôjdem si kúpiť postrek, zatiaľ to riešim prezeraním listov a polievam ich mydlovou vodou, ale iba hlinu, nie listy a kvety. Ešte skúsim poliať cesnakovým roztokom, Takto som ošetrovala ruže, keď z jari mali veľa zelených mšíc.. Tým to veľmi pomohlo, zakrátko to bolo vidieť aj na llistoch, boli až také lesklé a aj sú aj listy krásne aj kvety. Tie pestujem na záhradke.
lujza.j Tak uz aj u mna ..vrrr....kupila son postrek...tak uvidim...este keby menej fukalo...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Zbierať a ničiť.....alebo postrek...
    http://www.pluska.sk/izahradkar/nasi...muskatoch.html

    DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

    DANAK1
    ahoj! už zase sú? jaj, mala som ich dva roky za sebou, nanesú ich tie biele motýle - ale netuším s čím to postriekať, riešim to iba tak, že olamujem napadnuté kvety... takže znova nič nebudem mať...

    Akým prípravkom odstrániť zelené húsenice z listov muškátov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.