Zavrieť

Porady

živnosť vs. trvalý prac. pomer vs. dohoda

Plánujem prekladať (na živnosť a autorské zmluvy) a popri tom mať prácu na polovičný úväzok. Za preklady za mesiac zarobím asi 400 eur, za prácu na skrátený úväzok asi 500 brutto. Čo je najvýhodnejšie - popri prekladaní pracovať na živnosť, na dohodu alebo na trvalý prac. pomer?
4 komentárov     zbaliť
kopretinka ten skrátený úväzok je aká práca?
Michaela Beňová administratívna práca...4-5 hodín denne
kopretinka tak to asi na živnosť nebudeš môcť robiť.To ten zamestnávateľ ti dáva na výber,že ako ťa zamestná?
Michaela Beňová preco by som to na zivnost nemohla robit? administrativne prace sa daju robit ako volna zivnost, nie? zamestnavatel mi ponuka dohodu (co neviem, ako chce spravit, kedze dohoda sa da uzavriet na max. 350 hodin za rok) alebo zivnost.

najvyhodnejsia mi vsak pride zmluva na trvaly pracovny pomer, i ked tu mi tento zamestnavatel neponuka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Pre každého je niečo iné výhodné ...treba si zvážiť všetky PRE a PROTI. napr ak budeš robiť u zamestnávateľa v jeho priestoroch - tak by to živnosť ani nemala byť.
    Ja osobne by som sa zamestnala na riadny PP - ak by som mala na výber
    A pozri si ZP - aj o dohodách, že aké vlastne môžu byť (aj som ti už niečo písala v inej téme)
    Michaela Beňová ok, dakujem

    živnosť vs. trvalý prac. pomer vs. dohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.