Zavrieť

Porady

Nakup v hotovosti - preddavok 2000, doplatok 5000 je OK?

SZČO kupila na základe zmluvy kupnej predajný stánok- preddavok 2000, doplatok 5000. platby prebehli v hotovosti od s.r.ocky...je to v poriadku?
Naposledy upravil ivka70 : 20.07.17 at 05:28
kn-alka nie, nie je to v poriadku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    nie, nie je.. bol porušený zákon o hotovostných platbách..
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...by-v-hotovosti
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eternity777 szčo to kúpila ako civilná osoba od firmy, živnosť spúšťa až 1.8., aj tak to je zlé?
    Žabinka v linku sú uvedené príklady, je tam aj vzťah občan-podnikateľ.. nemôže byť hotovosť nad 5000.. čítal/la si to?
    eternity777 nepochopila som to na prvú, až teraz....aké riešenie navrhuješ? vyhotoviť faktúru, prevod cez banku + hotovosť vrátiť a zmluvu zlikvidovať??
    Žabinka neviem, ako je prístupná sro, ale je to v jej záujme.. nemusí byť prevod, stačí hotovosť vložiť na účet kupujúceho, napr. konateľom sro.. netreba rušiť zmluvu..
    eternity777 sama som prekvapená, lebo tá sročka má takychto stánkových predajov asi 15, nejde mi do hlavy, že si to neuvedomil majiteľ.
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nie je. Porušili ste zákon, nakoľko hodnota platieb sa pre účely posúdenia sčítajú. Odporúčam prehnať to cez účet.
    Naposledy upravil profesional : 19.07.17 at 19:38
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eternity777 podnikateľka spúšťa živnosť od 1.8., kupovala to ako civil, za účelom podnikania samozrejme
    profesional Stačí, že na jednej strane je s.r.o...a zákon bol porušený
    eternity777 No krasne, bolo by riešením, zlikvidovať zmluvu, vrátiť hotovosť, vyhotoviť faktúru + platba cez účet, tým pádom dať kúpu do VOZD a predajca sro nech si to vyrieši.
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Reagujem na toto : "eternity777 (Včera 22:45) No krasne, bolo by riešením, zlikvidovať zmluvu, vrátiť hotovosť, vyhotoviť faktúru + platba cez účet, tým pádom dať kúpu do VOZD a predajca sro nech si to vyrieši"

    Faktúra alebo zmluva, to je jedno. S.r.o. predáva svoj hmotný majetok, buď dlhodobý, alebo zásoby.Cena 7.000,- EUR je vecou dohody medzi kupujúcim a predávajúcim a podlieha režimu obmedzení hotovostných platieb. Predávajúci bude účtovať o vyradení dlhodobého majetku a o zostatkovej cene účtovnej a porovnávať s daňovou ZC a o výnose 7.000,- EUR. Kupujúci určite nebude mať VOZD. Lebo majetok nad 1.700,- EUR je dlhodobý hmotný majetok a do daňových výdavkov sa dostane v uzávierkových operáciách vo forme odpisov - a to podľa príslušnej odpisovej skupiny.

    Nakup v hotovosti - preddavok 2000, doplatok 5000 je OK?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.