Zavrieť

Porady

Koľko hodín musím odpracovať?

Mám podpísanú zmluvu na prácu v obchode (otvorené 11hodín každý den vrátane nedele) na skrátený úväzok. Môj ustanovený týždenný pracovný čas je 20 hodín. Koľko hodín musím odpracovať, aby som dostala mzdu uvedenú v zmluve?

*neviem či sa rátajú 4 týždne - teda mesačne 80 hodín... alebo či sa ráta priemerný počet týždňov 4,35 :/

*mám NEROVNOMERNY pracovny čas

Vopred vdaka za radu
Naposledy upravil andrejka5811 : 24.07.17 at 14:30
veronikasad Máš rovnomerne rozvrhnuty pracovný čas na každý pracovný deň v mesiaci?
andrejka5811 nie, mam nerovnomerne naplánované zmeny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pocet hodin si vypocitas tak, ako keby si pracovala po -pia kazdy den po 4 hodiny.
    Cize spocitas pocet dni po-pia v danom mesiaci a vynasobis 4. Dostanes pocet hodin, ktore ale nemusis odpracovat v kazdom mesiaci - pri netovnomerne rozlozenom pracovnom case to moze byt raz menej, raz viac, priemerne za 4 mesiace to musi sediet.
    Cize priklad : jul 2017 ma 21 dni vo fonde pracovneho casu, tvoj fond v hodinach je 21x4 = 84 hodin.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ako máš dohodnutú mzdu? Mala by si mať hodinovú, koľko odpracuješ, toľko zarobíš.
    andrejka5811 no, prave v tom je problem že nikde nie je stanovená hodinová mzda. Je to zmluva na TPP, s tým že ide o skrátený úväzok, ustanovený pracovný čas je 20 hodín týždenne a je tam uvedená mesačná mzda. Som ale zmätená z toho, ako si mám vyrátať počet hodín, ktoré za túto mzdu musím odpracovať
    kukučka Tak či tak o tom rozhoduje zamestnávateľ, predsa ti odsuhlasuje zmeny. O nič neprídeš ani pri mesačnej mzde, len jeden mesiac to môže byť za viac hodín, iný menej. Môže, ale nemusí.

    Koľko hodín musím odpracovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.