Zavrieť

Porady

Pracovný čas

Potrebujem pomôcť, môže byť takéto znenie pracovnej zmluvy? /zaujíma ma hlavne pracovný čas -môže byť takto formulovaný alebo musí byť konkrétny čas, napr. 30 hod/týždenne ap./

zamestnanec nastúpi ... : 1.8.2006
Druh práce: pracovník
Miesto výkonu : Bratislava
Mzdové podmienky: 90,- SK/hod
Pracovný pomer dojednaný ... : neurčitú
Skúšobná lehota: 3 mesiace
Pracovný čas: podľa potrieb zamestnávateľa

Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Pracovný čas, rozsah pracovného úväzku tu nie je definovaný nijako. Potrebné doplniť - je to jedna z podsatných náležitostí zmluvy. Pri neuvedení týždennej pracovnej doby by sa považovala za dohodnutú v rozsahu plného úväzku.

    Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

    Pasyd
    ako to mám ošetriť ak potrebujem človeka napr. na 3 hodiny týždenne? a na ďalší mesiac bude v kancelárii 10 hodín týždenne ap.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Možno sa jedná o výpomocné nárazové práce, keď v niektorom mesiaci možno ani pracovať nebude. Tiež by som sa prikláňal k DVP (len úrazové a od 01.08. aj garančné poistenie na Soc.), resp. podľa okolností aj k zmluve mimo Zákonník práce (mandátna, príkazná = odpadla by aj evidencia a vykazovanie na Soc.).
    Bolo by dobré vedieť viac: druh práce, máš aj iných zamestnancov?

    Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

    Pasyd
    aby som to upresnila: robím učt. jednej firme od 01/2006. Má kontrolu za 2005 zo SP. V tej firme bol jeden zamestnanec, ktorý jeden mesiac odpacoval 4 dni a 8 hod, z toho sú urobené odvody do SP a ZP, druhý mesiac má 5 dni a 10 hod.
    Na kontrolu potrebuje doložiť aj pracovnú zmluvu no a tá vo firme chýba. Najlepšie by bolo ak bude pracovný čas definovaný: podľa potrieb zamestnávateľa no nie som si celkom istá či je to v súlade zo ZP

    Ja by som ho tiež najradšej dala na dohodu, no spätne sa to nedá a kontrola je predo dvermi.

    Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

    Pasyd
    prosím, kto poradí
    ešte ma napadlo čo ak by bol prac. čas : 1 hod/ týždenne
    to by asi neprešlo čo?!?

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Vychádzaj z §49 Zákonníka práce - pracovný pomer na kratší pracovný čas,
    urči rozsah pracovného času napr.: do 60 hodín mesačne, 1/2, 1/4, 1/8 a pod.
    Pozor pri pracovnom pomere na kratší pracovný čas na ods. 7 §49

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Pasyd
    Potrebujem pomôcť, môže byť takéto znenie pracovnej zmluvy? /zaujíma ma hlavne pracovný čas -môže byť takto formulovaný alebo musí byť konkrétny čas, napr. 30 hod/týždenne ap./

    zamestnanec nastúpi ... : 1.8.2006
    Druh práce: pracovník
    Miesto výkonu : Bratislava
    Mzdové podmienky: 90,- SK/hod
    Pracovný pomer dojednaný ... : neurčitú
    Skúšobná lehota: 3 mesiace
    Pracovný čas: podľa potrieb zamestnávateľa
    Prosím poraďte.
    Pracovný čas musí byť v Pracovnej zmluve uvedený. Podľa dojednania na dobu neurčitú sa javí, že pracovník je perspektívny dlhodobo, preto by asi nebola ani vhodná Dohoda o vykonaní práce (nepíšeš o aký druh práce sa vlastne jedná). Dalo by sa to riešiť aj dodatkom pri zmene pracovného času.

    Dúfam, že to je iba časť PZ, pretože tu chýbajú aj ine náležitosti (výplatné termíny, výmera dovolenky,....)
    Druh práce: Pracovník sa mi tiež nezdá. To je jeho funkčné zaradenie. Treba bližšie špecifikovať druh práce, ktorý bude vykonávať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Súhlasím s Evankou. Práve pred pár dňami som absolvoval kontrolu z Inšpektoráti práce. Vytkli nám tiež pracovnú náplň. Mali sme uvedené napr. časníčka - a malo by tam byť napísané obsluha zákazníkov.
    Výplatný termín, dlžka dovolenky - uvádzam do ostatných dojednaní. A na koniec prac.zmluvy uvádzame aj to, že zamestnanec súhlasí so spracovaním jeho osobných údajov v inf.systéme zamestnávateľa.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    smith
    Súhlasím s Evankou. Práve pred pár dňami som absolvoval kontrolu z Inšpektoráti práce. Vytkli nám tiež pracovnú náplň. Mali sme uvedené napr. časníčka - a malo by tam byť napísané obsluha zákazníkov.
    Výplatný termín, dlžka dovolenky - uvádzam do ostatných dojednaní. A na koniec prac.zmluvy uvádzame aj to, že zamestnanec súhlasí so spracovaním jeho osobných údajov v inf.systéme zamestnávateľa.
    Tak to sa mi zdá už pritiahnuté za vlasy. Pracovné zaradenie čašníčka je podľa mňa dostatočné. Iné je, keby tam bolo - pracovník, ako v spomínanej zmluve...

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    Evanka
    Tak to sa mi zdá už pritiahnuté za vlasy. Pracovné zaradenie čašníčka je podľa mňa dostatočné. Iné je, keby tam bolo - pracovník, ako v spomínanej zmluve...
    Veru nie je. Viď §43 odst.1,písm.a: druh práce a jeho stručná charakteristika.

    Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

    Pasyd
    ďakujem pekne za názory no ja potrebujem vedieť či pracovný čas v zmluve môže byť uvedený napr. 1 hod/týždenne, ostatné náležitosti PZ by boli OK.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Pasyd
    ďakujem pekne za názory no ja potrebujem vedieť či pracovný čas v zmluve môže byť uvedený napr. 1 hod/týždenne, ostatné náležitosti PZ by boli OK.
    Ja myslím, že môže.

    Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

    Pasyd
    nemôžu mi takúto PZ nejakým zákonom napadnúť, hlavne Sociálka odkiaľ ide kontrola?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.