Zavrieť

Porady

Musím si pri prenájme garáže na IČO hradiť výdavky na údržbu?

Mám prenajatú garáž na IČO a ani nie po 2 rokoch nájmu mi vypovedalo službu diaľkové ovládanie na hlavný vstup a vstup do mojej prenajatej garáže. Po informovaní majiteľa, že potrebujem náhradný diaľkový ovládač, majiteľ mi odmietol zabezpečiť náhradný ovládač a ak chcem nech si to riešim a zaplatím sám. Je to normálny postup?
ivka70 co mate v najomnej zmluve, kto hradi udrzbu a opravy? mozes si cenu opravy odpocitat z vysky najomneho?
oldschool Musím pozrieť nájomnú zmluvu, aktuálne dovolenkujem a nemám to ako zistiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Urcite z pohladu slusnosti / velkorysosti zalezi aj na cene za prenajom.
    Ak si prenajimas garaz v meste na vychode SR za 200.-EUR/ROK je to ine ako za 400.-EUR/ MESIAC v Ba stare mesto. Ak zoberieme cenu DO cca 50.-EUR je malicherne tuto ciastku ziadat od teba pri druhom najme, ale pri 200.-/ROK by som to asi tiez neakceptoval. Tvoje ICO v tom nehra ziadnu ulohu. Pozri na zmluvu a uvedom si, ze prenosne DO si mohol poskodit ,,utopenim,, alebo ,narazom,,. Je to nedokazatelne, ale je to ine ako keby sa pokazil motor na mechanizme brany. To by som povazoval skor za pravdepodobnejsi ( stale ale nie jednoznacny ) problem vlastnika.
    oldschool Platím 600,- € ročne (50€ za mesiac) a platím to jednorazovo.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    vymen bateriu v ovladaci - tu naozaj nehradi prenajimatel a je to cena do 2 eur, blocek z ERP si daj do uctovnictva
    oldschool Batériu som vymenil a nefungoval. Bol tam človek ktorý to má na starosti a povedal, že chyba je v ovládači, pretože nekomunikoval s ani jedným motorom...

    Musím si pri prenájme garáže na IČO hradiť výdavky na údržbu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.