Zavrieť

Porady

CHladenie domu

Sorry za trochu scifi otazku, ale malo by zmysel v tychto horucavach ochladovat dom vodou. Prakticky si to viem predstavit ze dam na strechu maly postrekovac a pustim studenu vodu zo studne. Malo by to realny vyznam? Alebo je dom tak prehriaty ze je to blbost. Jedna sa o rodinny dom so sedlovou strechou, Bramac skridla a pod nou izolacia sklenou vatou. V prizemi sa da este zit, na poschodi mame peklo....

vopred dik za nazory.
Xanti Akú máš hrúbku izolácie? ja mám 25cm vatu a v podkroví pri správnom vetraní nemám problém s existenciou. A to som mala z toho podkrovia strach.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Myslím,že efekt by bol minimálny ak vôbec dáky a kto vie čo by tá ľadová ""voda zo studne urobila z rozhorúčenou škridlou.
    korela Asi nič, môže začať nad ránom. Púšťame spŕšku na spevnené plochy, sú ľadové, iný vzduch. Predpokladám, že u škridiel detto. Ak otvoríme večer okná, je chladnejší vzduch.
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Nie je to blbosť, voda najprv schladí strechu priamo a druhý krát ju schladí pri odparovaní. Keď máte na poschodí horúco, tak je to zrejme práve od strechy.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    blaupunkto, afrikánka, Mária27, misoft, Amstrd, Dáša_
    6
    korela Ja sa iba spýtam, či to má niekto odskúšané, aby sa nezačal vytvárať z vnútornej strany náhodou kondenzát. Lebo izolácia ..., tak aby nevznikla škoda, plesne a pod.
    Píše, že majú izoláciu, keby bez, tak by nebol žiadny problém. A účinok istý.
    .
    Máme plochú strechu. Pred cca 25 r. sme urobili obdobné opatrenie, mng nebol doma, sused pomohol vytiahnuť hadicu, lenže ak zaprší, tak uschne, ale takto si voda našla prienik a zatiekli sme, nič veľkého, mapky, ale tiekla pomerne dlho.
    To píšem pre tých, ktorí by uvažovali nad týmto riešením pri plochej.
    Ing. Ľubomír Janoška Počítam s tým, že izolácie sú v poriadku (paropriepusť pod škridlou), potom takéto polievanie je to isté ako letný dážď.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    a čo tak vysadiť pri dome stromy - lipy, ihličnany, brezu, jelše, neviem, aký prívod vody má studňa, ale si myslím, že by sa rýchlo vyčerpala, cesta tade nevedie

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    to by chcelo veeľa vody, aby to malo požadovaný efekt... Pochybujem, že máš takú výkonnú studňu. A čerpadlo, čo by dokázalo fungovať dlhodobo pekných pár hodín denne.
    Skôr bolo treba uvažovať o primeranej izolácii pri stavbe/rekonštrukcii strechy. Očividne nie je ani zďaleka postačujúca pre tento smer prestupu tepla. Detto farba krytiny a podobné detaily.

    ďalšia zaujímavá možnosť - solárne panely. napr. na výrobu elektriny, ak teda nemáš bazén.

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    daj si klímu
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Niekedy mi tu fakt chýbajú zdôvodňovačky pri mínusoch. Zaujímal by ma dôvod. Alebo ide iba o vlastný odpor? Horšie možno v komplexoch, ale vo vlastnom byte?
    KoxXxo mne zdôvodňovačky nechýbajú, bývam v podkrovnom byte a montáž klímy rozhodne neľutujem..
    korela Máš recht. :-)
    jslancik napríklad ja by som povedal, že zadávateľ sa primárne pýta na konkrétnu vec, ku ktorej sa tuto Koxxxo vôbec nevyjadril. Ako keby sa niekto pýtal na názory na farby Primalex a odpoveď by bola: daj si sadrokartón.
    A po druhé - klíma nie je pre každého. vedeli by rozprávať tí, čo musia pracovať v klimatizovaných kanceláriách či automobiloch.
      zbaliť

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    Ja tak popolievam dvor, makadam, chodníky ale aj tak je teplo vonku ešte o 11 vecer. Okná otváram až ked teplomer vonku a vnútri ukáže rovnaku teplotu ale aj tak je v dome 27st
    Kvaka Detto.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zvyknem lustrovať net pri určitých problémoch.
    Ten Tvoj zámysel je nie novinka. Niekto si pochvaľuje, niekto ani nie.
    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
    -------------------
    Dôležité je toto :
    Bramac skridla
    Re: CHLADENIE STRECHY VODOU zo STUDNE

    od BobTheBuilder » 15 lis 2013, 13:34
    Dnes som to konzultoval s výrobcom krytiny a ten silno neodporúča inštalovať niečo podobné.
    Takže týmto celá polemika končí a máme o problém menej
    Napriek tomu ďakujem za konzultácie , s pozdravom SCHO
    http://www.airforum.cz/viewtopic.php?f=19&t=1306
    Ing. Ľubomír Janoška Vie niekto, prečo to výrobca neodporúča?
    Možno ponúka vlastný systém?
    Možno je to Bramac Cool?
    buchač Máš jedno, každý preferuje a chráni ("chráni") svoje záujmy.
    Dal som ako názor z netu...no netvrdím, že je to pravda.
    Každý si predsa môže tú sprchu dať na strechu a vyskúšať. Každý potom zistí (a to podľa svojich podmienok a iných), či mu to vyhovuje/bude vyhovovať aj do budúcna. Alebo naopak....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.