Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť na daňovníka

Ahojte poraďáci, v účtovníctve som nová , neviete mi niekto poradiť prosím lebo už neviem kde to mám hľadať, nastúpila k nám jedna zamestnankyňa 1.5., ktorá ešte nepodpísala prehlásenie. Potom sa na to zabudlo a teraz pozerám, že som jej to mala dať podpísať... mám jej to dať podpísať keď sa bude podávať hlásenie alebo mám spätne podpísať k dátumu 1.5. a poslať opravné mzdy?Ďakujem za odpoveď
veronikasad O uplatnenie NČZD žiada zamestnanec, nie je povinnosťou mzdára ho na to upozorňovať (aj keď to väčšina mzdárov robí)...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    NCZD si môže začať uplatňovať kedykoľvek v priebehu roka. Nemusíš prerábať mzdy ani podávať opravný. Prehľad. V RZD si uplatní ročnú NCZD a vznikne jej preplatok
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Vero89 Takže mám tomu rozumieť, že mám jej to teraz dať podpísať a na konci roka keď sa bude robiť zúčtovanie, čiže posielať hlásenie tak to dám do systému?
    Mila123 čo jej dáš do systému?
    daj jej podpísať Vyhlásenie a je na tebe i jej, či dátum podpisu bude 30062017 alebo dnešný,,,,
    ak bude prvý dátum nčzd jej zadáš do programu, tak aby vo výplate za 072017 mala už mesačnú čiastku.....
    a tak podobne s tým druhým dátumom.....
    veronikasad V akom mzdovom SW robíš ?
      zbaliť

    nezdaniteľná časť na daňovníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.