Zavrieť

Porady

Dovolenkový listok pri práci na smeny

Pracujem na 12h smeny. Tento mesiac mám mať odrobených 15 smien. Zároveň plánujem krátku dovolenku. Napriek tomu budem mať daný počet smien odrobený a na dovolenku "odbehnem" počas normálneho voľna medzi smenami, čiže v podstate si oficiálne neminiem žiadnu svoju dovolenku. Zamestnávateľ tvrdí, že napriek tomu si musím vypísať dovolenkový lístok, lebo budem mimo pracoviska.Je to správne tvrdenie? Podľa mňa nie, a mám obavu, že mi potom na základe vypísaného lístka strhne príslušný počet dní dovolenky aj keď budem mať odrobený požadovaný počet smien.
6 komentárov     zbaliť
veronikasad V čase čerpania dovolenky si mala naplánovanú smenu ?
zuzullka Nie, žiadnu.
veronikasad Čo je podla teba krátka dovolenka ?
zuzullka 4 dni, ideme navštíviť rodinu v zahraničí
veronikasad a cele 4 dni si podla pôvodného rozpisu smien mala mať volno ?
zuzullka áno, dokonca tam mám voľno 7 dní po sebe a aj preto vlastne narýchlo plánujem túto dovolenku, kedže mi nečakane vzniklo také voľno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial si nepresúvaš smeny, nevidím žiadny dôvod na vypisovanie dovolenkového lístka. Svoje osobné volno môžeš tráviť ako uznáš za vhodné a nemusíš nič oznamovať zamestnávatelovi.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzullka Ďakujem za potvrdenie.Som rovnakého názoru.
    veronikasad Mala si v rozpise smien 4-dňové súvislé volno ?
    zuzullka písala som už aj vyššie odpoveď na túto otázku, no pre istotu skopírujem: áno, dokonca tam mám voľno 7 dní po sebe a aj preto vlastne narýchlo plánujem túto dovolenku, kedže mi nečakane vzniklo také voľno
    veronikasad Ešte som sa s takýmto plánovaním smien nestretla, ak je to tak ako píšeš, nemáš čo zamestnávatelovi oznamovať.
    zuzullka Nemám dôvod vymýšľať si. Nebudem rozvádzať čo a ako (ne)funguje, tam, kde robím, to by bolo na dlho a na neuverenie Aj preto som už dala výpoveď a aktuálne som vo výpovednej lehote. V každom prípade ešte raz ďakujem za utvrdenie, že mám v tejto záležitosti pravdu.
      zbaliť

    Dovolenkový listok pri práci na smeny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.