Zavrieť

Porady

Prevádzkárňou je priestor ...

Ahojte ,ak by ste mi vedeli poradiť sa v tom zorientovať,veľmi by som bol rád a vopred ďakujem,určite to pomôže aj iným.

Chcel by som začať podnikať v prenajatých priestoroch a prevádzkovať bar ( nočný podnik ) avšak vo Všeobecnom záväznom nariadení ( mesta,obce) je napísané " Prevádzkarňou je priestor ,v ktorom sa prevádzkuje živnosť ( podnikateľská činnosť ) a ktorý je určený na účel uvedený v platnom kolaudačnom rozhodnutí,prípadne v stavebnom povolení.

V mojom prípade je tento priestor na liste vlastníctva vedený ako
Popis stavby: prevádzková budova
Druh stavby: Priemyselná budova

A tu je problém,kdeže po mne chcú Zmenu v užívaní stavby a oháňajú sa stavebným konaním.

Priestor o ktorý mám záujem bola niekedy nejaká výrobná hala ( cca 200m2,plus sú tam menšie miestnosti ako sklad,kancelária,sprchy,toalety ) Hala je murovaná.


Je to ozaj nutné ??? keďže v priestore o ktorý mám záujem nieje potrebné robiť stavebné úpravy,iba rekonštrukciu priestor a montáž zariadenia prevádzky baru.

Veľmi by som bol rád za radu,keďže z úradmi nemám dobré skúsenosti a hádzať polená pod nohy majú asi v popise práce. ( nechcem tým nikoho uraziť ,ale mám už dosť negatívnych skúseností )

Odvolávajú sa na zákon :
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1976-50/znenie-20160101

§ 85
Zmena v užívaní stavby

(1) Stavbu možno užívať len na účel určený v kolaudačnom rozhodnutí, prípadne v stavebnom povolení. Zmeny účelu užívania stavby, ktoré spočívajú v zmene spôsobu užívania stavby, jej prevádzkového zariadenia, v zmene spôsobu a v podstatnom rozšírení výroby alebo činností, ktoré by mohli ohroziť život a zdravie ľudí alebo životné prostredie, vyžadujú rozhodnutie stavebného úradu o zmene v užívaní stavby; na konanie o zmene v užívaní stavby sa vzťahujú primerane ustanovenia § 76 až 84.

(2) Zmenu v užívaní stavby, ktorá je spojená so zmenou stavby, prerokuje stavebný úrad pri stavebnom konaní a po jej dokončení vykoná kolaudáciu zmeny stavby. Zmenu v užívaní stavby, ktorá je spojená so zmenou stavby spočívajúcou v stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby a nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, môže prerokovať stavebný úrad v spojenom konaní o zmene v užívaní stavby podľa odseku 1.

(3) Zmeny účelu užívania stavby, ktoré spočívajú v zmenách podľa odseku 1 a 2, stavebný úrad nepovolí, ak sú v rozpore so záväznou časťou územnoplánovacej dokumentácie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, je to naozaj nutne.
    Prevadzkovat bar v priemyselnej budove nie je mozne.
    ivka70 17.08.17 04:47 odstránil(a) z Porady

    Prevádzkárňou je priestor ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.