Zavrieť

Porady

Storno odpísaného výnosu

Ahoj poraďáci. V roku 2016 sme zúčtovali prijatú platbu, ktorú nám omylom zaslal zákazník. Platbu nebolo komu vrátiť, vysvetlenie by bolo dlhé, bola teda zúčtovaná do výnosov zápisom: Md 311/Dal 646. Tento rok ju žiadali vrátiť, tak sme ju vyplatili v hotovosti z pokladne. Potrebujem urobiť mínusový zápis na 646. V pokladni sa mi to nedá urobiť, tak rozmýšľam, že to urobím takto: v pokladni urobím výdaj peňazí zápisom Md 395/Dal 211 a interným dokladom všetko na strane dal zápisom: +395 a -646. Bude to dobre? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Výnos bolo potrebné zaúčtovať na 648. Tento rok by som urobila zápis 548/211, 221.
    https://podpora.financnasprava.sk/76...pisu-záväzku
    Laurinkai Neviem, prečo to bolo zúčtované tak, ako som písala. Nerobila som to ja. Teraz mi v podstate ide o to, či to môžem urobiť tak, ako som napísala. Ale to účtovanie bolo dobre si myslím, lebo voči tej firme sme mali pohľadávky. Len uhradili naviac.

    Storno odpísaného výnosu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.