Zavrieť

Porady

odstupenie od drzitelstva

Zdravim da sa nejakym sposobom odstupit od drzitela auta ak vlastnik nespolupracuje auto si vzal pred 2 rokmi a viac sa nestara?
prisla mi pokuta za stk a ek a neviem ako s toho vom
3 komentárov     zbaliť
arizona to auto si predal a novy majitel nespolupracuje, ci ako?
gikto nie nepredal vlastnik je byvaly svagor po rozvode so svagrinou odisiel a teraz sa s nim neda dohodnut on je ukrajinec
gikto potreboval mat drzitela aby vedel auto kupit na slovensku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    gikto vlastnik je prec aj s autom kto pojde za drzitela za takych okolnosti nemam ani doklady nic
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Síce bod 3 to vraví, ale gikto nemá v rukách NIČ, ani značky, ani lajstrá od vozidla. Potvrdenie možno síce získa, ale doklady? Musel by nahlásiť ich stratu, krádež, zničenie - tak isto i o EČV...
    Žabinka v bode 3 sa píše o predložení dokladov a EČV, ale v tom istom bode sa tiež ďalej píše o predložení Čestného prehlásenia v prípade straty (napr.) dokladov alebo EČV.. príslušné tlačivo má DI..
    vyberám z textu ....Ďalej je vlastník alebo držiteľ vozidla povinný odovzdať orgánu Policajného zboru osvedčenie o evidencii časť I, osvedčenie o evidencii časť II, ak bolo vydané, a tabuľku s evidenčným číslom, príp. čestné vyhlásenie o strate, odcudzení alebo poškodení osvedčenia o evidencii časť I alebo časť II, alebo oznámenie o strate alebo odcudzení tabuľky s evidenčným číslom.
    misoft No problém bude inde, česté prehlásenie, to zoberú, ale nie na všetky tie potrebné veci. Začnú sa veľmô pýtať... Keby značka - ukradli, stratila sa, keby papiere - mačka zožrala - vyhorel som....
    Žabinka duško, táto možnosť využitia platby do "recyklačného fondu" bola vytvorená práve pre takéto problémové vozidlá, robí sa to bežne s vozidlami ktoré buď neexistujú alebo neexistujú ani doklady k nim.. ver, že nikto sa nebude nič pýtať, takto postupujú všetci v podobnej situácii..
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Ale nejako musíš z toho vycúvať, musiš ísť s pravdou von, že to takto dopadlo inak Ťa ten švagor zruinuje. Budeš dostávať pokuty jedna radosť. Neviem či u nás existuje ukrajinské zastupiteľstvo, alebo to nahlás na políciu, alebo ešte skús sa informovať na ministerstvo zahraničných vecí, toto ma napadlo. Pouvažuj, nejako sa to predsa musí dať do poriadku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gikto vypisal som oznamenie o nepouzivani auta na urad odkial mi prisla pokuta a ani oni mi tam nevedeli povedat aky je postup a co bude dalej.
    To mi poradil jeden znami co robi na cudzineckej policii
    branislavp hm, oznámenie o nepoužívaní vozidla to je úplne iný prípad, tým si iba úradu potvrdil, že vozidlo "vlastníš", ale ho nepoužívaš, a popravde ani ho už roky nemáš. Takže si tým oznámením vyvolal na úrade to, aby úrad konal a preto si dostal pokutu. V skutočnosti, Ty auto nemáš fyzicky, ale ho máš v evidencii na úradoch, že ho vlastníš a skutočnosť je taká, že si ho predal švagrovi a ten neurobil odhlášku vozidla. .
    gikto nie ja vlastnik vozidla nie som a na urade sa tiez cudovali preco to prislo mne a odporucili mi napisat email na ministerstvo vnutra odkial som odpoved este nedostal
      zbaliť

    odstupenie od drzitelstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.