Zavrieť

Porady

Rovnaké platové ohodnotenie vo firme

Budem pracovať ako koordinátor v novej hale s menším počtom zamestnancov. Mám nárok na rovnaké platové ohodnotenie ako moji kolegovia koordinátori v starej hale?pracujeme v rovnakom areali,ale v rozdielnych halách pre toho istého zamestnávateľa. V zmluve sa mení pracovné zaradenie a náplň práce a platové podmienky. Ostatné podmienky sa nemenia
Naposledy upravil Romankaru : 01.09.17 at 05:11
3 komentárov     zbaliť
taiko mas vo svojej pracovnej zmluve vyspecifikovane, v ktorej hale budes pracovat a kolko tam bude zamestnancov ?
Romankaru V zmluve sa mení pracovné zaradenie a náplň práce a platové podmienky. Ostatné podmienky sa nemenia
taiko nuz ked sa meni pracovne zaradenie a napln prace, tak zmena platou je logicka podla mna. AK napriklad budes robit menej, s mensim poctom ludi, s mensou zodpovednostou, bude sa z pohladu zamestnavatela jednat o menej dolezitu pracu, tak bude aj za menej penazi.
Otazkou ale zostava, ci samotna zmena prebehla v sulade so zakonom. Ale v tom Ti poradia ini odbornici tu na porade. Ja som len chcel viac objasnit Tvoj pripad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak mate platy urcovane podla vnutorneho predpisu over si tam, ak nie, je na tebe aku zmenu zmluvy si vyjednas.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Romankaru Ak sa jedná o rovnakého zamestnávateľa a rovnakú pracovnú pozíciu mali by byť podmienky rovnaké?
    taiko pisal si, ze sa meni pracovne zaradenie a napln prace. Takze sa nejedna podla mna o rovnaku pracovnu poziciu.
    Romankaru Plat ako ostatný koordinátori,nie menej
    jslancik Iba ak je to dané vnutropodnikovou smernicou, resp. cez odbory. Inak je výška mzdy vecou dohody.
    Romankaru Nie je to potom diskriminácia?minule niečo také dávali v telke
    avalik rovnako ako diskriminacia ked zene daju mensi plat na rovnakej pozicii ako chlapovi - tiez davali v telke ... pokial nie su tabulkove platy je na tebe aky plat si dohodnes a ci si zan ochotny pracovat.
    taiko @romankaru koordinator s roznou pracovnou naplnou a roznym pracovnym zaradenim nemusia mat rovnaky plat. Aj keby ste mali tarify. Tie maju obvykle rozpatie, aby sa mohlo diferencovat.
    Napr ak niekto koordinuje 10 ludi prezuvajucich pneumatiky, nemoze mat rovnaly plat ako ten, co koordinuje 100 ludi, co skladaju prevodovky. No nie ?
      zbaliť

    Rovnaké platové ohodnotenie vo firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.