Zavrieť

Porady

Výpočet odvodov počas PN SZČO

Dobrý deň, poprosím veľmi pekne o radu. Ako vypočítam koľko mám zaplatiť na odvodoch do ZP a SP, keď som bol od. 05.09.2017 do 12.09.2017 PN. Nemám v tom skúsenosti. Ďakujem moc. Platím si stále všetko aj do ZP aj do SP, takže mám nárok na nemocenské dávky. Ďakujem.

ešte doplním, že platím si už od roku 2008,
Naposledy upravil lotina : 11.09.17 at 07:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    mesačný odvod delené počet kal.dní v mesiaci krát odpracované kalendárne dni
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lotina Ďakujem a to aj tak isto do ZP? počet kalendárnych dní ?
    lotina Ale aj tak som trochu v pomykove. Ako počet odpracovaných kalendárnych dní? je to že napr. odvody do SP mám mesačne 300 eur, to delím počtom kalendárnych dní, teda september má 30 dní 300:30=10 eur a násobím to zvyšnými 27 dňami, alebo len pracovnými dňami, čo by bolo v tomto prípade 14 dní bez víkendov a sviatku.? Ospravedlňujem sa ak sa hlúpo pýtam, ale budem to robiť 1.krát, tak nechcem spraviť chybu.
    lotina práve som si to overoval, mala by to byť tá prvá alternatíva. Ďakujem.
    kn-alka písala som kalendárne dni, nie pracovné dni - pre SZČO pracovné dni sú aj sobota+nedela+sviatky
    lotina ano, ano, ďakujem.
    ivka70 poistena si aj cez vikendy, urcite kalendarne dni
    veronikasad Jarka, kalendárne, ale nie odpracované ...
    kn-alka len som to nevedela ináč nazvať - kalendárne dni po odčítaní PN
      zbaliť

    Výpočet odvodov počas PN SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.