Zavrieť

Porady

Sukromne vozidlo na sluzobnu cestu.

Zdravim. Prosim vas ake vsetky potvrdenia a dokumenty potrebujem aj chcem ja (zamestnabec) pouzit na sluzobnu cestu sukromne vozidlo, ktore ale nevlastnim ja, vlasti ho moj rodic. Zamestnavatel suhlasi ale len ak vsetko kolo toho si zistim sama. Viete mi dat aj odkazy na zakony a vyhlasky podla ktorych sa tato situacia riadi, ako si vyratam nahrady a ake vsetky papiere mi k tomu treba? Velmi pekbe dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janka a danka Mozte ma nejak blizsie nasmerovat? Nesom ani uctovnik ani ekonom, dakujem prkne
    Tweety K náhradám pozri §7. Ale začni čítať od začiatku.
    janka a danka Super presla som si, takze za auto dostanem zakladnu nahradu a za kilometre. Prosim kde najdem to opatrenie podla ktoreho vyratam zakladnu nahradu?
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Potrebuješ:
    - technický preukaz (kópiu) - aby si mohla preukázať spotrebu auta pre výpočet náhrad
    - havarijné poistenie - nie je to povinné, ale zamestnávateľ to môže vyžadovať od zamestnanca (viac som o tom písal tu: http://www.porada.sk/t28109-havarijne-poistenie.html)
    - cestovný príkaz, kde zamestnávateľ určí ako dopravný prostriedok súkromné auto.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janka a danka Havarijne nevyzaduje, takze to mi odpada. Nepotrebujem aj nejake splnomocnenie od majitela alebo neco podobne?
    Tweety NIe, nepotrebuješ.
    janka a danka Aha takzr len do zmluvy so zamestbavatelom o pouziti vozidla uvediem kto je majitel a nic viac. Dakujem pekne
    Tweety pozri napr. aj tu https://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/...ho-vozidla.php
      zbaliť

    Sukromne vozidlo na sluzobnu cestu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.