Zavrieť

Porady

účtovať či neučtovať českú s.r.o.

Ahojte. Prosim Vas uctujete niekto CZ s.r.o.? Potrebujem pomoc pri rozhodovani. Ci do toho ist ci nie?
legislativne myslim ze to nieje az take komplikovane, osnova je prakticky rovnaka, ale neviem....
Naposledy upravil jurky20 : 19.09.17 at 09:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Keď ovládas českú legislatívu, nič ti v tom nebráni...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jurky20 dakujem za info, CZ legislativa mi nepride nejak moc ina pravze, len este rozmyslam ze ake programove vybavenie, KROS v CZ nieje a neviem co podobne vybrat.
    veronikasad Skús money, ale slovenský funguje úplne na inom princípe ako KROS (aspoň pred pár rokmi, keď som s ním robila to tak bolo...). Vyžiadaj si demoverziu ci ti bude vyhovovať
    jurky20 dik skusim
      zbaliť
    ZahradnikAmater
    Robil som vo firme, kde sa účtovalo niekoľko firiem a majiteľ si zmyslel, že aj české firmy mu budú účtovať na SVK slovenské účtovníčky. Tiež boli toho názoru, že to nie je až taký veľký rozdiel. Tak som previezol celú malú počítačovú sieť s počítačmi a inštalovanými programami vrátane rozpracovaných rokov. Neskoro prišli na to, že len so znalosťou slovenských zákonov české firmy účtovať nedokážu.
    jurky20 dik za radu, uvidim co to bude zac, je to len sprostredkovatelska firma tak by to nemalo byt zle a nebude platcom DPH, co mi uplne meni situaciu, inak by som sa do toho tiez nepustil, tiez som pozeral portal financniho uradu, nemozem nadavat, ale ten nas je na uplne inej lepsej urovni

    účtovať či neučtovať českú s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.