Zavrieť

Porady

Dobropis bez mínusovej sumy

Ahojte,
možno sa opýtam hlúposť, ale ešte som sa s tým nestretla.
Prišiel nám dobropis, ale všetky položky sú s kladným číslom. Žiadné mínus.
Môžem to aj napriek tomu zaúčtovať mínusom?
Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno. Už samotný názov dobropis evokuje, že ide o sumu v prospech odberateľa. V dobrom softe sa dobropisy účtujú plusom a program si ich sám prevedie tak, ako majú byť.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lenka298 Ďakujem veľmi pekne, len som si nebola ista, kežde som sa zatiaľ stretla vždy len s položkou mínus Účtujem v MRP tak to idem teda nahodiť s mínusom. Ďakujem, prajem pekný víkend
    Tweety rada som pomohla
    juzek691 Len taka poznámka, čo je na softe dobre, keď dobropisy tlačí s plusovými hodnotami a potom pletie ľudí? Keď je to raz dobropis, tak by to malo byť vidno a sumy by mali byť minusové.
    Tweety Nepletie, zadáš v podsystéme dobropisy , automaticky zaúčtuje mínusom.
    juzek691 Myslim tým tých komu taký dobropis pride, ked pride s minusmi je vsetko jasne a ked pride s plusmi a napisane dbp, tak pochybnosti narastaju.
    Dav Treba čítať s porozumením. Dobropis mínusuje pôvodný doklad, ťarchopis pôvodnú hodnotu zvyšuje. Znamienko mínus nie je pri dobropise potrebné.
    juzek691 Prečo čítať s porozumením, keď sa to dá urobiť jednoznačne mínusovým znamienkom? A preto aj vznikajú také otázky, ako táto. To je to isté ako keby bolo na faktúre napísané ťarchopis a znamienka mínusové.ô Bolo by to tiež porozumenie? A keď sme už až tak ďaleko, tak legislatíva dobropisy a ťarchopisy nepozná, iba opravné faktúry. Keby bolo napísane opravná faktúra a v texte opravujeme vám faktúru tak a tak, ako by ste zistili či je to ťarchopis alebo dobropis? .....s porozumením asi ťažko.
      zbaliť

    Dobropis bez mínusovej sumy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.