Zavrieť

Porady

unikajúca para z trúby pri pečení

pri pečení mi cez otvor uniká para ktorá sa zráža na kachličkách a ako voda mi steká n podlahu. neviem prečo tam je ten otvor. predtým som to nemal na staršom šporáku. dala by sa tá diera niečim zapchať vo vnútri trúby ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ZahradnikAmater
    Určite dala. A určite bude lepšie nechať zhrdzavieť rúru, ako sa postarať o vodu na kachličkách.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kde mas ten otvor? Hore? Dole?

    Ja som mala teplovzdusnu ruru Mora,pri peceni mi kvapkala mastna para spodnnym otvorom v dvierkach.
    Bol u nas servisak z Mory,vymenili sme tesnenie okolo skla,zvacsili sme otvor vetracej mriezky pod rurou,ale nepomohlo nic.
    Ruru vytiahol aj von,bola po roku pouzivania cela hrdzava,akoby mala 100 rokov !
    Ruru som vymenila za inu,uz som nemala nervy na tie mastne kaluze pod sporakom po kazdom peceni.

    Tu dieru neupchavaj,zavolaj servis,mozno budes mat stastie a pridu na chybu. Alebo reklamuj,ak je v zaruke...

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Unikanie pary pri pečení je normálne. Pozri si manuál tvojho sporáku - rúry a v popise spotrebiča máš znázornenú výbavu aj s označením. Pre príklad : http://www.mora.sk/data/katalog-soub...ks641mx-sk.pdf na strane 5 je otvor na únik pary pri pečení. Ak máš problém s unikajúcou parou, tak ju musíš účinne odsávať digestorom a pretože otvor je vzadu tak by som skúsil potiahnuť sporák trochu dopredu aby medzi kachličkami a sporákom bola väčšia medzera. Určite by bola chyba otvor na unikanie pary zapchávať.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    ivka70, Mila123, misoft, Mária27, afrikánka
    Nevhodné (1)
    4

    unikajúca para z trúby pri pečení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.