Zavrieť

Porady

Matica INDEX/SMALL/ROW/ trochu inak

Ahojte,

neviem si poradiť s tvorbou matice, kde potrebujem použiť INDEX (resp. VLOOKUP), SMALL a ROW (resp. column) - viď príloha. Na internete som toho hľadal veľa, ale všade som našiel iba prípad, kedy sa hľadala n-tá hodnota v aktuálnom stĺpci a dosádzala sa hodnota vo vedľajšom stĺpci. Ja však potrebujem vyhľadať číslo riadka hodnoty, ktorá sa vyskytuje v prvom stĺpci rozsahu a následne nájsť hodnoty (neprázdne bunky) v danom riadku vo vedľajších stĺpcoch vo vybranom rozsahu.
Je to možné vzorcom, poradí niekto skúsenejší?

Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    neviem, či som to pochopil správne, ale pozrite
    Naposledy upravil excel.sk : 24.09.17 at 20:24
    dobrak800 VLOOKUP by bolo samozrejme najjednoduchšie použiť... Ale v prípade, že tabuľka bude mať 30 stĺpcov a 100 riadkov a viem, že v každom riadku budem mať maximálne 5 hodnôt (výsledkov), tak potom by nebolo praktické riešiť takýmto spôsobom. A samozrejme vypočítané hodnoty sa majú automaticky dynamicky prepočítať pri zmene vyhľadávanej hodnoty.

    Išlo mi napr. o takéto riešenie, len v mojom prípade trochu odlišné: https://exceljet.net/formula/extract...parate-columns
    excel.sk ok, lenze to je uplne iny priklad, ako je vo Vasom Exceli

    ale ak date databazu, tak Vam to spravim do takej tabulky ako je v tom rieseni z webu (mozem aj dvomi sposobmi)

    Matica INDEX/SMALL/ROW/ trochu inak

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.