Zavrieť

Porady

nulový prehľad

ahojte,
mám nulový prehľad.aké dátumy tam píšem, prosím vás?do r. 1?do r. 11? dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    ďakujem. myslela som si, ale nebola som si istá. a teraz ma napadlo, že keď som v minulosti podala tiež nulový prehľad a dala som tam dátumy? mám dať opravné?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    *agatha*
    ďakujem. myslela som si, ale nebola som si istá. a teraz ma napadlo, že keď som v minulosti podala tiež nulový prehľad a dala som tam dátumy? mám dať opravné?
    Myslím že netreba, lebo nič podstatné sa nezmení, zrazené a odvedené bude znova nula, akurát tam neuvedieš datumy.
    Pekný deň...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V prípade, ak výplata bola, ale neboli zo mzdy zrazené preddavky, píšem dátum výplaty a potom v r.1,5,7,10 nulu. Ak nebola v mesiaci výplata, nechám stĺpec logicky prázdny.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    *agatha*
    ďakujem. myslela som si, ale nebola som si istá. a teraz ma napadlo, že keď som v minulosti podala tiež nulový prehľad a dala som tam dátumy? mám dať opravné?
    Aké dátumy si tam písala? Asi sme sa nerozumeli. Mzda bola vyplatená a preddavky neboli odvedené, alebo neboli žiadne mzdy vyplatené...?

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    boli vyplatené mzdy, ale neboli zrazené ani odvedené preddavky. tak som dala všade nuly, ale do riadkov, kde sa píšu dátumy aom v minulosti písala dátumy, kedy bolo vyplatené mzdy.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    *agatha*
    boli vyplatené mzdy, ale neboli zrazené ani odvedené preddavky. tak som dala všade nuly, ale do riadkov, kde sa píšu dátumy aom v minulosti písala dátumy, kedy bolo vyplatené mzdy.
    Myslím, že to je v poriadku. Ak by si však v nejakom mesiaci nemala žiadne mzdy, tak je nelogické písať nejaký dátum.... DÚ nahadzuje zaplatené sumy, dátumy sú nepodstatné.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    *agatha*
    boli vyplatené mzdy, ale neboli zrazené ani odvedené preddavky. tak som dala všade nuly, ale do riadkov, kde sa píšu dátumy aom v minulosti písala dátumy, kedy bolo vyplatené mzdy.
    agatha, musíš ale upresniť, či z vyplatenej mzdy si mala zraziť preddavok alebo nie. Ak bola mzda napr. 7100 Sk, tak nevyjde žiaden preddavok a preto budú napísané len mesiace napr. 4,5,6 a nebude tam žiadny datum a všade budú nuly. Datum tam logicky nebude preto, lebo v prehlade sa hovorí o datumoch zrazených preddavkoch a keď neboli zrazené tak nie je dôvod tam dávať datum, to platí aj o odvedených preddavkoch r.11
    Ak bola mzda vyššia a mala si zraziť preddavky = povinnosť, tak tam dáš datum aj výšku zrazenej dane. Ak si daň neodviedla, tak tam datum nebude a bude tam nula.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    ďakujem ti Manual za detailné upresnenie. moje upresnenie je nasledovné: zamestnanec máva mesačnú HM cca 5500sk. takže nevyšiel žiaden preddavok. z tvojho príspevku teda vyplýva, že dátumy nedám, však? a tie, čo som dala v minulosti, ta čo už? :-)

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    *agatha*
    ďakujem ti Manual za detailné upresnenie. moje upresnenie je nasledovné: zamestnanec máva mesačnú HM cca 5500sk. takže nevyšiel žiaden preddavok. z tvojho príspevku teda vyplýva, že dátumy nedám, však? a tie, čo som dala v minulosti, ta čo už? :-)
    Ano je to tak, ak nevyjde zraziť preddavok tak zrazený nebol tak ani nie je žiadny datum. Dáš tam len mesiace a všade budú nuly bez datumov. A tie minulé s datumami by som nechal tak, o tom som písal vyššie.
    Pekný deň...

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    hej, super. takže je potom všetko okej. už som sa začínala báť, som zase niečo dovrzala a budem musieť naprávať. :-)
    rovnako pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.