Zavrieť

Porady

Účtovanie splátky poistného mobil. zariadenia

Pekný deň všetkým...
ak by ste mi mohli poradiť....príde nám fakt. za služby mobilnej siete, kde medzi inými poplatkami je uvedené "splátka poistneho" predpoklad. že majiteľ si dal poistiť telefón....mám túto sumu zaúčtovať na 518 alebo 548 ...? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pebbles veru teraz neviem. každý má iný názor, ale v postupoch účtovania pre PU je v §68 ods. 7 spomenuté aj poistenie majetku určeného na prevádzkovú činnosť a iné poistné súvisiace s prevádzkovou činnosťou. V § 70 ods. 7 je tiež spomenuté poistné. (Ale myslím si, že ide o poistné, kt. sa týka finančného majetku.)
    tanusik No ja poistné majetku ako aj PZP, havarijné účtujem na 548 ... len toto na tej faktúre k mobilom ma to zmiatlo.... najprv som sa na to pozerala ako na niečo čo je spojené s poplatkami za telefón a preto tá 518stka..
    Tweety Poistenie majetku je správne na 568, nie 548, tam bola zmena.
    Pebbles A kde je to prosim pisane? Ja som čerpala z postupov učtovania pre PU platných k 1.1.2017.
    Tweety §70
    (7) Na ťarchu účtu 568 - Ostatné finančné náklady sa účtujú náklady peňažného styku, napríklad bankové výdavky, poistné, náklady súvisiace so získaním bankových záruk a podobné bankové výdavky, ako aj depozitné poplatky okrem prípadov, ak sú súčasťou obstarávacej ceny majetku.
    Pebbles no ale aj v § 68 ods. 7 sa píše o poistení majetku
    Tweety Tu sa to riešilo tiez http://www.porada.sk/t77378-poisteni...ebo-568-a.html
      zbaliť

    Účtovanie splátky poistného mobil. zariadenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.