Zavrieť

Porady

ˇUrad práce a dohodár

Dobrý deň , som nováčik v presonalistike lebo doteraz sme nemali ani zamestnancov a ani dohodárov.Od 23.5.2006 máme prihláseného chlapa na dohodu o vykonaní práce- je prihlásený na úrade práce ,keď sme ho prihlásili dal na UP kópiu DOVP.Pracuje 60 hodín mesačne a zarobok má 3500,--Sk. Čo musí ešte doniesť? Výplatnú pásku? Nechcem aby som na niečo nezabudla pre moju nevedomosť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V prípade, že je občan vedený na ÚP a má dohodu mal by odpracovať max. 64 hod. a za úvedené hodiny je max. príjem 3200,- Sk.

    mimidi je offline (nepripojený) mimidi

    mimidi
    Pracuje len 60 hod a jeho mzda je 3200Sk. No čo má doniesť na UP od nás /od zamestnávateľa/ keď sa chodí registrovať????

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    mimidi
    Pracuje len 60 hod a jeho mzda je 3200Sk. No čo má doniesť na UP od nás /od zamestnávateľa/ keď sa chodí registrovať????
    Keď už nahlásil na úrade práce, že má dohodu, tam ho budú inštruovať, či treba alebo netreba nosiť výplatné pásky. Keď bude potrebovať niečo, on ti to povie.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Moji dohodári si zvyknú po inštrukcii na ÚP vypýtať potvrdenie o odpracovaných hodinách a vyplatenej hrubej mzde. Nedajú Ti na to žiadne tlačivo, ja som si ho vytvorila formou potvrdenia.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tiež mám pracovníčku na DoVP, je evidovaná na ÚP. Každý mesiac nosi na ÚP výplatnú pásku, kde má uvedené odpracované hodiny aj zárobok. Len ÚP to žiadať potvrdiť pečiatkou firmy.

    mimidi je offline (nepripojený) mimidi

    mimidi
    Ďakujem , dnes som mu dala to potvrdenie a iba som to podpísala zabudla som dať pečiatku ,tak dúfam že mi to nevrátia. "šľak ma ide trafiť"

    ˇUrad práce a dohodár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.