Zavrieť

Porady

Vyradenie drobného hmotného majetku v JÚ

Potrebujem poradiť lebo koľko pátram ale stále tomu presne nerozumiem, potrebujem vyradiť z účtovníctva foťák (nákupná cena 350 €) ktorý bol kúpený minulý rok ale pokazil sa, opravovať ho nemá zmysel takže už je kúpený nový a starý by som ešte keď tak rada predala za 50€. Stačí kupujúcemu (osobný odber) vytlačiť bloček z elektronickej pokladnice? A ako postupovať ďalej? 50 € bude príjem ovplyv. základ dane? Alebo ho mám vyradiť v jeho hodnote v ktorej som ho kúpila? A v peňažnom denníku to potom pod čo spada táto hodnota?? A keď mi poradíte opýtaj sa účtovničky tak poznám 3 rôzne a všetky mi tvrdia že takéto veci nemusím vyradzovať
Som živnostník vediem JÚ a som neplatca DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pri jeho obstaraní si účtovala do VOZD, nie ako obstaranie HM, preto teraz pri predaji bude príjem POZD. Foťák nie je HM, preto ho vyradíš len evidenčne. Predať nemusíš prehnať cez ERP.
    seraffa a aký doklad o predaji teda mať?
    Tweety PPD.

    Vyradenie drobného hmotného majetku v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.