Zavrieť

Porady

uctovanie kurzoveho zisku z DFA

mám DFA 8000€ (uz po prepočte z USD na EUR) ale bola uhradena na 7500 ako to ma byt uctovne spravne ? mam dat uhradit celu faktúru a potom len 500 euro nauctovat ako 221/66? je to tak spravne ? alebo uhradit len tych 7500 a bude svietit ako neuhradena???
Naposledy upravil alex5896 : 12.10.17 at 06:35
3 komentárov     zbaliť
kn-alka a prečo nebola uhradená celá suma?
alex5896 povodna suma bola v dolaroch zle som sa vyjadrila kurzovým prepoctom vyslo 8000euro a zaplatil 7500 euro
kn-alka a uhrádzal v euro, alebo v dolároch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak ste uhradil len 7500, zvyšné saldo ostáva k úhrade. 321/221 7500. A Prípadný KR.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alex5896 takže tých 500 € bude visieť ako neuhradene ?
    Tweety no áno, kedže, záväzok bol 8000, ak ide o rovnakú menu, KR nevzniká.
    alex5896 zle som sa vyjadrila suma bola v dolaroch pôvodna ja som si to prepocitala na eura a uhradil menej ako to vyslo prepocitanym kurzom....
    Tweety potom ostáva nedoplatok-saldo, tak, ako som už napísala
      zbaliť

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Ak bola uhradená celá faktúra, tak potom rozdiel 500 € je kurzový zisk, účtovanie 321/663
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alex5896 dakujem tak to spravim
    Tweety Alex, nemôžeš to takto zaüčtovať. 500 treba doplatiť.
    Tweety Babi2, neuhradili 8000 € ale len 7500 €, takže tých 500 ostáva k úhrade.
    babi2 Majka, alex5896 píše, že faktúra bola v dolároch, kurzovým prepočtom v účtovníctve 8 000 €, úhrada bola 7500 €. Tak som pochopila, že úhrada bola v dolároch, čo robilo nakoniec 7500 € a preto som písala, že kurzový zisk. no musím povedať, že otázka a ani komentáre od alex5896 nie sú celkom jasné
    Tweety To áno nejasné zadanie. Potom to všetko môže ale aj nemusí byť dobré.Len aby si nakoniec správne vybrala.
      zbaliť

    uctovanie kurzoveho zisku z DFA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.