Zavrieť

Porady

Čo s kyslou smotanou?

Milí priatelia,

zvýšila sa mi kyslá smotana a neviem čo s ňou. Poradíte niečo chutné? Vďaka. Erika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    na spodok tortovej formy piškóty, na to nejaké ovocie (nie príliš tvrdé - broskyne, mandarínky , banán, jahody ), poliať trošku osladenou (vanilkový cukor) kyslou smotanou, zase piškóty + ovocie + smotana a na vrch ozdobiť ovocím.
    ak je smotany menej, tak to isté do pohárov.
    super.

    dana

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    A čo tak šalát zo zelených šalátových uhoriek "CACIKY?"
    1/2 kyslej smotany, 1/2 bieleho jogurtu, soľ, korenie "CACIKY", na tenučké kolieska 1-2 zelené uhorky, prelisovaný cesnak
    Výborné je to s pečeným alebo grilovaným mäskom.

    Doplním: Komu veľmi záleží na vzhľade "CACIKOV" , tak uhorky pokrájajte na tenké rezance.
    Naposledy upravil Lila : 27.07.06 at 13:30

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    U nás keď náhodou ostane kyslá smotana- šup do nej lyžicu, dve granka, prípadne len cukor a ...

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    u nas nikdy neostane kysla smotana papame ju sladku - s piskotami, grankom, ovocim, alebo ako salat caciky - prilohu k tym grilovackam -
    alebo ak sa zvysi zemiakova kasa - tak iba ako cistu prilohu k nim.

    mnames.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tiny77
    u nas nikdy neostane kysla smotana papame ju sladku - s piskotami, grankom, ovocim, alebo ako salat caciky - prilohu k tym grilovackam -
    alebo ak sa zvysi zemiakova kasa - tak iba ako cistu prilohu k nim.

    mnames.
    Práve som dojedla kyslú pochúťkovú iba tak, ako hovorím len ja, holú, bosú. Aj tak sa dá.
    Ale robila som už aj tak, že som pridala vegetku, roztlačený cesnak, vajíčko a namočila rezne, šupla do chladu a potom obalila v strúhanke a vyprážila. Boli z toho rezníky jedná radosť. Mňamky, mňamky.Chutné a šťavnaté.
    Naposledy upravil Tweety : 27.07.06 at 19:03

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    kvila
    Milí priatelia,

    zvýšila sa mi kyslá smotana a neviem čo s ňou. Poradíte niečo chutné? Vďaka. Erika
    Ja som dnes sňou natierala dcéru, lebo sa tak spálila na slnku. Takže opačná dedukcia, môžete sa spáliť a potom minúť zvyšnú smotanu.

    Žarnov je offline (nepripojený) Žarnov

    Žarnov
    tip: kyslú smotanu vyšľahať v otočnom mixéri na najnižšej rýchlosti na kyslú šľahačku, pridať vanilkový cukor (1 alebo 2 bal. podľa chuti), práškový cukor tiež podľa chuti, ešte chvíľu rozmixovať. Rozdeliť na polovicu, do jednej pridať lyžicu kakaa a tieto dve farebné vrstvy šľahačky dať do väčšej plastovej nádoby napr.od nanukovej torty zmraziť aspoň na 2 hodiny. Výborné osvieženie v týchto horúčavách! Pred podávaním poliať ovocnou šťavou alebo sirupom, príp. s malinami, jahodami...., postrúhanou čokoládou... Dobrú chuť!

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Môžeš urobiť len tak narýchlo placky z hrubej múky a kyslej smotany. Množstvo múky závisí od kvality smotany. Do múky pridáš ešte slabú čajovú lyžičku sódy BB, podľa chuti soľ a celú rascu. Cesto musí byť také husté, aby sa Ti dali rukami tvarovať placky, ktoré upečieš na panvici s olejom z oboch strán. Placky - "lángoše" získajú pečením na objeme.
    Naposledy upravil Kristína : 31.07.06 at 09:53

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Kristínka, toľko skvelých rád, ale keď nevieš čo s ňou, tak ju sem hoď kto prvý chytí... Dúfam že sa nepobijeme. Mne sa ešte nikdy nezvýšila.
    Kysla smotana je tiez super na výrobu cesta, ktoré možeš použiť na pečenie slaných dobrôt ale aj štrúdle.
    receptík: 1 kyslá smotana
    250 gr. tuku/napr.HERA/
    500 gr. hladkej múky
    cesto vypracovať a najlepšie nechať v chladničke odpočinú´t do druhého dňa, je jemnejšie, ale dá sa použiť aj hneď
    dobrotky z neho chutia naozaj všetkým

    monr je offline (nepripojený) monr

    monika monr
    ja pouzivam kyslu smotanu na cestoviny, zmiesam ju s tuniakovou konzervou a sup na uvarene cestoviny
    mnam mnam

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Kyslá smotana sa dá využiť aj pri konzumovaní čerstvého ovocia :

    Umyté čerstvé maliny /alebo jahody/ dáme do skl. mištičky a navrh
    dáme 2 pol. lyž. kyslej smotany, v ktorej sme predtým rozmiešali
    vanikový cukor.
    Je to osviežujúce.
    Výborné je to aj s bielym smotanovým jogurom zmiešaným s vanilkovým cukrom.
    Je to menej kalorické. Takto to jedávam ako ľahkú večeru.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Včera mi suseda povedala fajné použitie kyslej smotany :

    Zmieša kyslú smotanu s postrúhanou NIVOU (syr), pretlačí do toho strúčik cesnaku a vyleje to na uvarené špagety. O dnešnú večeru mám postarané

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    Skúste niekedy pridať kyslú smotanu do zemiakového pyré - je chutnejšie ako len s mliekom

    marikato je offline (nepripojený) marikato

    marikato
    Alžbeta Koperova
    Kysla smotana je tiez super na výrobu cesta, ktoré možeš použiť na pečenie slaných dobrôt ale aj štrúdle.
    receptík: 1 kyslá smotana
    250 gr. tuku/napr.HERA/
    500 gr. hladkej múky
    cesto vypracovať a najlepšie nechať v chladničke odpočinú´t do druhého dňa, je jemnejšie, ale dá sa použiť aj hneď
    dobrotky z neho chutia naozaj všetkým
    Alžbetka, prosím ťa, napíš celý recept na slané dobroty a štrúdlu s týmto cestom, ja si s tým neviem poradiť ako ďalej.

    Moje špeciny: kyslá smotana, na kocočky nakrájané jablko, lyžička medu. Ak je veľký hlad, pomôže pridať najlepšie grahamový rohlík.

    Tvaroh, práš. cukor, vanilkový cukor a kyslá smotama, rozšlahať v nádobe s nožíkami - na nápoje, a máte miláčika, dať do malých mištičiek, uzatvoriť a je na viac dní. V prípade, že je moc hustý, podľa kvality tvarohu, môžete pridať troška mlieka a ešte vyšlahať.

    Čínska kapusta na rezančeky, kyslá smotana, troška kryš.cukru, zamiešať a máte fantastický šalát k nedeľnému obedu. Čerstvo urobený hneď jesť.

    rosnička je offline (nepripojený) rosnička

    rosnička
    tie špagety s nivou a kyslou smotanou sú naozaj super. Ja tú omáčku robím takto:
    syr NIVA, tavený syr, ementál alebo eidam, kyslá smotana, cesnak. Toto roztopím na miernom ohni a keď je z toho taká hustejšia masa polejem uvarené cestoviny. Množstvo závisí od počtu hladných osôb. Sú veľmi sýte, ale mňam, mňam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.