Zavrieť

Porady

Akú hračku môžem vyrobiť pre postihnuté deti ?

Dobrý deň. Chcem sa opýtať aká vhodná hračka je pre postinuté deti. Máme zadanie vytvoriť nejakú hračku či pre autistické dieťa, zrakovo postihnuté alebo inak postihnuté. Som zúfala neviem nikde nič nájsť a hlavne neviem čo hračka môže mať,čo má obsahovať. Ďakujem za každú radu.
alaya1 " Najlepsie urobis, ak navstivis nejake skolske zariadenie pre tieto deticky a uvidis, co ich zaujima.
Pripadne si nalistuj na webe stranky takychto zariadeni, iste najdes inspiraciu v ich fotogaleriach. Najlepsie su interaktivne hracky- hracky rozvyjajuce ich danosti a schopnosti. Povrch musi byt umyvatelny a najlepsie v 3D rozliseni, aby hmatom mohli rozoznavat tvary."
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    všeličo sa dá najsť aj na webe. Napríklad tu je zaujímavá duskusia https://www.sashe.sk/Omrvinka/journa...-slepe-deticky

    odcitujem z nej
    "študujem "špecku", kombináciu mentálne a zrakovo postihnutých. Jedna fantastická prednášajúca nám na pedagogike ZP opísala, aké úžasné didaktické tyflopedické hračky sa dajú svojpomocne vyrobiť v podstate z ničoho. Hmatové, čuchové a zvukové pexeso - niečo podobné tuším vymýšľalo aj tu na Sashe elefantino. Textilné vankúšiky naplnené rôznym materiálom - strukoviny, drobné predmety, korálky, paličky... tak sa rozoznávajú hmatom geometrické tvary a aj veci bežného životy. Sluchové - krabičky, poháriky naplnené znovu rôznymi vecami, ktoré vydávajú zvuk...šuštivý papier, zvončeky...rovnako vankúšiky napustené vôňou - šampónom, krémom na ruky, zubnou pastou, vôňa čokolády, ovocia - znovu sa tým spoznáva okolitý svet."
    SslLavka Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Skus si pozriet motessori hracky, su urcene na rozvoj dietata.
    Zaujimave by mohlo byt napriklad zvukove pexeso - robili sme zo zlteho vnutra kindervajicok s naplnou ryza, piesok, kamienky, koralky, vzdy dvojica, pricom ako pri klasickom pexese sa hladaju dvojice, potrasenim sa pocuva zvuk.
    Ulozene moze byt napr. v kartone s vajickami.

    Podobne s viem predstavit hmatove pexeso .... napr. na rovnake drevene stvorceky nalepit rozne druhy materialov, s roznou strukturou - kora, bavlnena latka, strukturovana latka, gombicky, koralky ...
    Naposledy upravil ivka70 : 02.11.17 at 13:31 Dôvod: preklep
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ tak to zvukové pexeso je fakt bomba nápad. Super. Vďaka za inšpiráciu
    ivka70 to je jedna z motessori hraciek, tiez sa mi to velmi pacilo a ma to aj u deti uspech
    alaya1 Prti zvukovych hrackach pozor pri autistoch. Tam skor ineho zamerania, pre nevidiace super.
    Dáša_ jaaj, ja by som povedala, že čo autistické dieťa, to originál. Tam by som veru nemala odvahu čokoľvek bez poznania dieťaťa. Ale možno sa mýlim.
    alaya1 http://shop.f84.sk/hry-a-hracky/ pozri si.
    SslLavka Ďakujem veľmi ste mi pomohli super nápad
    ivka70 nestudujem taky odbor, len s detmi vymyslame, co sa da
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Najlepsie urobis, ak navstivis nejake skolske zariadenie pre tieto deticky a uvidis, co ich zaujima.
    Pripadne si nalistuj na webe stranky takychto zariadeni, iste najdes inspiraciu v ich fotogaleriach. Najlepsie su interaktivne hracky- hracky rozvyjajuce ich danosti a schopnosti. Povrch musi byt umyvatelny a najlepsie v 3D rozliseni, aby hmatom mohli rozoznavat tvary.
    Naposledy upravil alaya1 : 20.10.17 at 19:25

    Hlasovalo 13 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Dáša_, jslancik, Katy a R, Anika61, Valcake, lujza.j, Ing. Ľubomír Janoška
    Nevhodné (1)
    1
    alaya1 Spam? jedine v toho hlupej hlave, kde je toto spam!.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    handrovu babiku alebo zvieratko
    SslLavka ďakujem

    Akú hračku môžem vyrobiť pre postihnuté deti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.