Zavrieť

Porady

Izolácia medzi betónovým vencom a pomúrnicou

Dobrý deň, je nutné dávať izoláciu medzi betónový veniec a pomúrnicu? Ďakujem. Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    stačí narezať pás terového papiera na šírku pomúrnice mínus nejaký ten centimeter. Balík terového papiera postačuje a je to v podstate centová záležitosť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janula26 Ďakujem za koment.
    vicktor Preco minus?
    Ak hrozi vlhko, je to polovicata robota.
    Ak je tam sucho, tak zbytocna.
    Martuk mínus nejaký ten centimeter som dal kvôli tomu, že keď je veniec napr. 30 cm široký a pomúrnica je 15 cm široká, tak stačí dať tak 14 -15 cm široký pás kvôli tomu, že nemusia byť v jednej rovine závitové tyče a bolo by nutné narezané pásy na tyčiach obriezať, zariezať a pod. Krom toho stačí, ak je izolácia len pod pomúrnicou, prípadne nejaký ten centimetrík širšia. Pokiaľ bude dobre spravená strecha, tak pomúrnica bude naveky v suchu.
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janula26 Nezruinuje...chceme tam izoláciu, ale strechár nás presviedča o opaku. Vraj to nemusí byť....začal to dávať, ale vykašľal sa na to, keď sme tam neboli...
    marleau Niet nad lacného "odborníka"...
    dmc takze vy ste pozadovali aby "strechar" dal izolaciu avsak pocas vasej nepritomnosti "strechar" svojvolne izolaciu nedal.

    Taky "strechar" by isiel zo strechy v mojom pripade rychlejsie ako po zasahu blesku - bez pocty a bez vyplaty.
    misoft Tak-tak - príťažlivosť Zeme je väčšia ako ženská príťažlivosť. A bolí, svyna jenna, bolí.....
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Istejšia je iziolácia, ako potom v budúcnosti znášať nepredvídané problémy. Izolácia nadovšetko.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    IPU sme davali na zakladovu dosku.
    Izolovat horny veniec pod strechou ... to ma aky ucel?
    marleau Odizolovať drevenú konštrukciu od takej, ktorá môže nasať väčšie množstvo vlhkosti a potom ju púšťať do dreveného prvku.

    plachton je offline (nepripojený) plachton

    plachton
    podla odbornych rad izolacia tam patri,určite ju tam dajte.So slovenskymi "super "odbornikmi mám veľmi zlé skúsenosti.Rýchlo nakydať a potom piť.Už som troch poslal zo stavby preč a neľutujem,Vždy ked som ustúpil som ľutoval.Mne okrem ineho aj zjednodušili základy a ked tam prišiel projektant chytal sa za hlavu a musel prerabat projekt.Páni majstri sa ešte urazili, že som mu to povedal, pričom niektoré veci ihned zbadal sám.

    Izolácia medzi betónovým vencom a pomúrnicou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.