Zavrieť

Porady

Mám nárok na podporu v nezamestnanosti, ak som bol osem rokov zamestnaný a zároveň som bol SZČO?

Mám nárok na podporu v nezamestnanosti ak som bol osem rokov zamestnaný a zároveň som bol SZČO? Pred týždňom ma prepustili so zamestnania no naďalej pracujem akol SZČO. Môžem sa prihlásiť na UP a nárokovať si podporu v nezamestnanosti, keď že som celých osem rokov platil do fondu nezamestnanosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Si SZČO, teda nie si uchádzač o zamestnanie, do evidencie ťa ani nezaevidujú.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Helga12 Ak by som zrušil živnosť, tak by som nárok na podporu mal?
    veronikasad Áno, z vymeriavacieho základu zo zamestnania za posledných 24 mesiacov.
    Tweety Ak nebudeš ani živnostníkom, potom áno.
    Helga12 Ďakujem
    draik Stačí živnosť prerušiť.
    Kováczová Podľa mňa musí živnosť úplne zrušiť (prerušenie nie je zrušenie), inak nemôže byť uchádzač o zamestnanie, ako bolo už napísané, ak sa mýlim, opravte ma.
    ivka70 Nemusi, naozaj staci zivnost pozastavit na dobu evidencie na UP.
    veronikasad Súhlasím s Ivkou,nemusí. Len prerušenie treba správne načasovať aby nemusel v daňovom priznaní upravovať základ dane o neuhradené pohľadávky a nespotrebovane zasoby
      zbaliť

    Mám nárok na podporu v nezamestnanosti, ak som bol osem rokov zamestnaný a zároveň som bol SZČO?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.