Zavrieť

Porady

Ako na zateplenie s reflexnou parozábranou?

uvažujem o zobytnení podkrovia. Strecha je profil A. Dával by som izoláciu 18cm medzi krokvy, na to by som rád dal ďalších 18cm, potom reflexnú parozábranu, medzeru a sadrokartón.
Našiel som postupy, ako urobiť zateplenie bez tej medzery s nereflexnou fóliou, tam mi je všetko celkom jasné, ale medzi reflexnou fóliou a sadrokartónom sa doporučuje ponechať medzeru a k tomu som nenašiel zatiaľ žiadny postup.
Takže aký by bol postup? Aké prvky použiť na uchytenie CD profilov, reflexnej fólie a ako vytvoriť medzeru? Za každú radu vopred ďakujem!

edit: našiel som v jednom videu od Rockwool, že robia spodnú konštrukciu z dreva priamo na hranoly krovu, medzi tie dajú vatu, na to potom fóliu, medzeru vytvoria s priamymi závesmi a CD profilmi a následne montujú sadrokartón. Oni ale použili asi len 5cm vaty. Ja som uvažoval o 18cm vaty. Ako urobiť teda väčší odstup? Drevenými hranolmi +drevená podkonštrukcia zo strešných latí, alebo priamy záves, naň strešné late, medzi vatu, potom fóliu, opäť strešný záves na vytvorenie medzery tak 5cm a následne sadrokartón?

jednoznačne na plafóne budem dávať 18cm+18cm do kríža medzi hranoly, pod to už len fóliu, priame závesy a sadrokartón, takže tam tá medzera bude. Ale čo po bokoch. A prosím riešenia, nie komentáre. Ďakujem vopred!
Naposledy upravil Seraphim79 : 20.11.17 at 09:36 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    robím montované drevodomy 25 rokov, teraz mesačne dva až tri domy, ale reflexnú hliníkovú fóliu som nedal a ani nedám nikdy nikam.
    tino2 a dôvod ?
    marleau hliník síce odráža teplo, ale sálavé, izbové teplo v pohode zachytí izolácia nad fóliou, hliníková fólia akurát tak zachytáva všetky typy vlnení zo spotrebičov a odráža ich späť, čo nemá dobrý vplyv na mozog človeka, navyše zvykne sťažovať príjem signálu na telefón a podobne zvonku.

    Ako na zateplenie s reflexnou parozábranou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.