Zavrieť

Porady

žiadosť o vratenie vodicskeho preukazu

Pomože mi niekto? Zobrali mi vodicsky preukaz v " skušobnej dobe " na 10 mesiacov a súd prebehol v máji, no vodicsky preukaz som vrátil na policajnu stanicu až v septembri lebo to papierovo naťahovali. Otazka znie: Plati trest ( tych 10m ) od súdu? alebo od kedy som ho vratil na policajnu stanicu? dakujem za normalne odpovede.
misoft Hmmmm... aký chytrý..... 5 mesiacov od súdneho rozhodnutia odovzdať vodičák a hneď pýtať späť po uplynutí 1/2 trestu? Teda ihneď?
To potom sa ani nemuseli unúvať tento súd robiť.
Pochopil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Dátum počiatku trestu snáď máš v rozhodnutí. A ak sa trest začína dňom odovzdania VP na políciu, tak to máš tak. Musí to byť napísané v rozhodnutí súdu. Čo si ho nečítal?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    safetymartin čital.. Trest plati od 11 maja do 13marca.. tak je to napisane v papieroch ale ajtak som nekľudny
    misoft Hmmm.... takže to máš v papieroch..... od kedy.... a ty si vodičák neodovzdal.
    Teda si nesplnil súdne rozhodnutie - vieš ako sa to volá? Marenie výkonu úradného rozhodnutia.
    A pokiaľ by si požiadal o navrátenie vodičáku - pozrú sa ahľa - veď ON sa VYHÝBAL plneniu rozhodnutia súdu!
    safetymartin Opakujem! ( sud bol v Maji ) a vodicsky.. som vratil v septembri a Pani policajtka sama pozerala do papieroch a nemala nič proti prečo vraciam vodicsky.. až " teraz" . A v papieroch od súdu piše jasne, že: Trest konči 13 Marec, a 2x mi to zopakovala aj Pani policajtka že požiadať o vratenie možem 1 den po treste ( čiže 14 Marec ) neviem či sa dostatočne chapeme ale už neviem čo si o tom všetkom myslieť. Ajtak dakujem
    safetymartin Takže to mam chapať tak že vodicsky.. mi vrátia po 10 mesiacoch od odovzdania vodicskeho.. na Policajnej stanici?
    misoft 10 mesiacov + 1 deň....
    A s policajtkou si maj štígro!
    A ako draik napísal, ty si BOL POVINNÝ vodičák odovzdať (nie vyčkávať, čo sa stane!).
    safetymartin diky za tvoje primitivne komentare na urovni decka dovidenia a pekny deň prajem
      zbaliť

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Trest zákazu činnosti sa počíta od právoplatnosti jeho uloženia (resp. už od zadržania VP policajtom, čo však nie je Váš prípad). Do 7 dní od právoplatnosti rozhodnutia ste mali VP odovzdať polícii, inak Vám môže byť uložená pokuta.
    Misoft si zase vymýšľa, žiadneho marenia výkonu úradného rozhodnutia ste sa neodovzdaním VP nedopustili a už vôbec nie vyhýbania plnenia rozhodnutia súdu.
    safetymartin dakujem za objasnenie, pomohli ste mi to objasniť na 100%

    žiadosť o vratenie vodicskeho preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.